Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Stirnu medību termiņš pagarināts līdz 5. decembrim

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Valsts meža dienests šajā medību sezonā pagarinājis stirnu medību termiņu un vietās, kur staltbriežu skaitu plānots ierobežot, atļāvis medībās ar dzinējiem, izmantojot staltbriežu teļu medību atļaujas, nomedīt staltbriežu govis. Šādi lēmumi pieņemti, lai mazinātu dzīvnieku nodarītos postījumus mežsaimniecības un lauksaimniecības kultūrām, vēsta VMD pārstāve Vineta Vilcāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Valsts meža dienesta (VMD) rīcībā esošajiem datiem, šajā medību sezonā stirnu nomedīts krietni mazāk, nekā to pieļauj noteiktais nomedīšanas apjoms. 2021./2022. gada medību sezonā atļauts nomedīt 60 tūkstošus dzīvnieku, bet šobrīd nomedīti 17 tūkstoši.

Lai veicinātu stirnu nomedīšanas limita izpildi, VMD par vairākām dienām pagarinājis stirnu medību termiņu, atļaujot šos dzīvniekus medīt līdz 5. decembrim. Arī iepriekšējās medību sezonās VMD pagarināja stirnu medību termiņu, iekļaujot tuvāko decembra nedēļas nogali. Stirnu nomedīšanas limita izpildi kavējis apstāklis, ka no 21. oktobra līdz 14. novembrim Covid-19 infekcijas izraisītās situācijas dēļ bija aizliegtas dzinējmedības.

VMD arī lēmis šajā medību sezonā vietās, kur staltbriežu skaitu plānots ierobežot, atļaut medībās ar dzinējiem nomedīt staltbriežu govis, izmantojot staltbriežu teļu medību atļaujas. Šāds atvieglojums staltbriežu medību organizēšanā noteikts, lai veicinātu šo dzīvnieku nomedīšanas limita izpildi un mazinātu staltbriežu nodarītos postījumus mežsaimniecības un lauksaimniecības kultūrām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VMD arī iepriekš ar šādiem nosacījumiem ir atļāvis medīt staltbriežu govis, izmantojot staltbriežu teļu medību atļaujas. Šāds lēmums nav atstājis negatīvu ietekmi uz staltbriežu populācijas dzimuma un vecuma struktūru. 2020./2021. gada medību sezonā ar teļu atļaujām nomedīja 1,6 % no nomedīto staltbriežu govju kopskaita. VMD lēš, ka šajā medību sezonā Latvijā ir ap 71000 staltbriežu, un to populācijai pēdējos gados ir tendence palielināties. Staltbriežus atļauts medīt līdz nākamā gada 31. janvārim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.