Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Sprīdītis” iegūst Ekoskolas vēstnieka statusu

Foto: no PII “Sprīdītis” Facebook konta.

Ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākumā, kas notika vakar, 110 izglītības iestādes saņema starptautisko Zaļo karogu, bet 52 – ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu. Alūksnes PII “Sprīdītis” ir pirmie un šobrīd vienīgie Latvijā, kas ieguvuši augstāko Ekoskolu novērtējumu – Vēstnieku statusu. Apbalvošanas pasākumā piedalījās iestādes Ekoskolas koordinatore Anta Apine un Ekopadomes locekle, skolotāja Sanita Strakša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktīva līdzdalība vides aizsardzībā ir ceļš uz ilgtspējīgu valsts attīstību, šādu viedokli uzrunā Ekoskolu apbalvošanas pasākumā pauda Valsts prezidents Egils Levits. Attālināti uzrunājot klātesošos, valsts pirmā amatpersona pateicās Latvijas izglītības iestādēm un tiem, kuri, piedaloties Ekoskolu programmas īstenošanā, palīdz Latviju radīt tīrāku, zaļāku un ilgtspējīgāku sev un nākamām paaudzēm.

Levits atzīmēja, ka pasaulē ir 59 000 skolu, kas piedalās “Vides izglītības fonda” īstenotajā programmā Latvijā. Prezidents pauda gandarījumu, ka katru gadu palielinās to skolu skaits, kas vēlas kļūt par Ekoskolām, izglītoties par vides aizsardzības jautājumiem un doties pretī Zaļā karoga iegūšanai.

Valsts pirmā amatpersona savā runā akcentēja, ka šogad Zaļo karogu, kas ir augstākais novērtējums, saņems 110 izglītības iestādes Latvijā. Levits īpaši izcēla Amatas pamatskolu, kas 17 gadus pēc kārtas un no programmas pastāvēšanas brīža Latvijā ir ieguvusi Zaļo karogu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prezidents īpaši sveica Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādi “Sprīdītis”, kas ir izstrādājusi sistēmu, kā ieviest Ekoskolu programmu izglītības iestādē, un par to ir pirmo reizi nopelnījusi Ekoskolu vēstnieka statusu.

“Patiesībā šodien uzvarētāji esam mēs visi, jo, pateicoties jūsu un mūsu kopējām pūlēm, tiks saglabāta dabas daudzveidība vienā no mūsu planētas skaistākajiem zemes stūrīšiem – Latvijā. Lai izdodas arī turpmāk,” klātesošajiem novēlēja prezidents.

Ekoskolu programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšāns norāda, Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau 18 gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekoskolu programmā Latvijā patlaban darbojas aptuveni 200 izglītības iestādes no pirmsskolām līdz pat augstskolām, bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 59 000 izglītības iestādes 68 valstīs.

Pēc Trukšāna paustā, programmā tiek aicināta piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.