Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sporta klubi aicina valdību diferencēt ierobežojumus sporta treniņiem, atļaujot bezkontakta grupu nodarbības

Foto: Pexels

Latvijas veselības un fitnesa asociācija (LVFA), pārstāvot Latvijas vadošos sporta klubus, aicina valdību pārskatīt lēmumu par sporta nodarbību aizliegšanu, diferencējot ierobežojumus gan pēc sporta veidiem, gan pēc sporta nodarbību veidiem, aģentūru LETA informēja asociācijas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Organizācijas ieskatā tas ir nepieciešams, lai sporta un fitnesa nozare Latvijā netiktu iznīcināta un nesamazinātos iedzīvotāju sportiskās aktivitātes, kas arī ir būtiskas sabiedrības veselībai.

LVFA vadītājs Gints Kuzņecovs uzsver, ka sporta klubi pilnībā atbalsta nepieciešamību Latvijā ieviest uz faktiem balstītus ierobežojumus, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatību.

Vienlaikus, viņaprāt, šobrīd noteiktie ierobežojumi ir nesamērīgi un pretrunīgi, kā arī nenovērš virkni reālo risku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādēļ LVFA ir nosūtījusi vēstuli Ministru kabinetam, Veselības ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai un Ekonomikas ministrijai, aicinot pārskatīt noteiktos ierobežojumus un atļaut grupu nodarbības sporta klubos un zālēs, ja sporta nodarbība notiek bezkontakta veidā un tiek ievērotas valstī noteiktās distancēšanās, pulcēšanās un dezinfekcijas prasības.

Sporta klubi vērš valdības uzmanību, ka pašlaik aizliegtie treniņi sporta klubos nav komandu sporta veids, kur ir nepārtraukts kontakts. Grupu nodarbības sporta klubos notiek organizēti ar iepriekšēju pierakstu vai reģistrāciju, trenera vadībā un uzraudzībā, turklāt zāles kapacitāte ir samazināta, lai varētu ievērot divu metru distanci.

Tāpat lietotais inventārs tiekot dezinficēts pirms un pēc katra treniņa, vienlaikus daudzos sporta klubos kā obligāta prasība ir personīgais dvielis, ko uzliek un paklājiņa, lai būtu vēl mazāka saskarsme ar inventāru. Lai novērstu sporta klubu apmeklētāju un darbinieku ciešu saskari kluba telpās un ģērbtuvēs, šajās telpās ir obligāta prasība lietot sejas maskas gan apmeklētājiem, gan darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā uzsver klubu pārstāvji, atšķirībā no lielajiem mazumtirdzniecības centriem klubi ir pietiekam mazi, lai darbinieki gribētu un spētu kontrolēt šīs prasības pilnīgu ievērošanu.

“Kopš sporta klubi ir atsākuši savu darbību pēc pirmā Covid-19 uzliesmojuma, no atbildīgajām Latvijas institūcijām nav saņemta oficiāla informācija, ka kādā no sporta klubiem ir konstatēti Covid-19 gadījumi vai bijušas aizdomas par inficēšanos ar Covid-19 vīrusu,” norāda Kuzņecovs.

Viņš skaidro, ka no sporta klubu atvēršanas brīža pēc pirmā Covid-19 uzliesmojuma sporta klubi ir veikuši visus preventīvos drošības pasākumus Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas nolūkos un ieguldījuši apjomīgu darbu, resursus un finanses, lai nodrošinātu drošu vidi sporta klubos tā apmeklētājiem un darbiniekiem, ņemot vērā gan valstī noteiktās vadlīnijas, gan pasaulē atzītos pasākumus.

Papildus sporta klubu pozitīvajai ietekmei uz sabiedrības veselību nozares asociācija uzsver arī tās devumu Latvijas ekonomikai, kas ierobežojumu dēļ būtiski mazināsies. Sporta klubu un fitnesa industrija 2019.gadā Latvijā veidoja 25 miljonu eiro apgrozījumu, kas dod 5,3 miljonu eiro pievienotās vērtības nodokļa maksājumos valsts budžetā. Tāpat nozarē strādā vairāk nekā 1500 darbinieki, un tā apkalpo 125 000 klientus, kas ir gandrīz 10% no visiem Latvijas iedzīvotājiem.

“Diemžēl valdības pieņemto ierobežojumu dēļ sporta klubos bez darba paliks neskaitāmi darbinieki, kuri ir nodarbināti kā grupu treneri, jo sporta klubu saimnieciskā darbība ir būtiski ierobežota. No kādiem avotiem viņiem maksāt algas vai pabalstus, ja valdības finansējums dīkstāves pabalstiem vairs nav paredzēts?” jautā nozares asociācijas vadītājs.

Nozares asociācija tostarp norāda uz piemēru Skotijā, kur, saskaroties ar Covid-19 infekcijas gadījumu skaita pieaugumu, valdība rūpīgi apsvēra faktus un izvēlējās atstāt sporta zāles un fitnesa centrus atvērtus, skaidrojot to ar veselības priekšrocību saglabāšanu, ko tie sniedz sabiedrībai, vienlaikus argumentējot, ka vīrusa pārnešanas risks ir zems.

Līdz ar to LVFA uzskata, ka šāda ir pareizā rīcība, lai līdzsvarotu iedzīvotāju tiesības uz veselību un nepārtrauktu preventīvu pasākumu ieviešanu pret vīrusa izplatību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.