Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šonedēļ valdībā varētu lemt par 200 miljonu eiro ieguldījumiem infrastruktūrā, arī Alūksnē

Alūksnes novada pašvaldības izstrādātais projekts sporta centram Alūksnē paredz, ka objekts būs kompakta vienstāva būve. Pirmajā kārtā paredzēts būvēt multifunkcionālo zāli, džudo zāli, ģērbtuves un ēkas funkcionēšanai minimāli nepieciešamo infrastruktūru – inženierkomunikācijas, piebraucamos ceļus un autostāvvietas. Savukārt otrajā kārtā paredzēta vieglatlētikas, vingrošanas un trenažieru zāles izbūve, kā arī papildu stāvvietu izbūve vietā pie esošās sporta skolas un vecās angāra ēkas nojaukšana.

Attēls: no www.aluksniesiem.lv arhīva

Šonedēļ valdība varētu lemt par ekonomikas stimulēšanai paredzēto 200 miljonu eiro sadali infrastruktūras projektiem, pēc Sadarbības sanāksmes sēdes paziņoja premjers Krišjānis Kariņš (JV) 8. martā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par to informē ziņu aģentūra LETA. Premjerministrs atzinis, ka koalīcijas pārstāvji apsprieda divus būtiskākos jautājumus – 200 miljonu eiro sadali infrastruktūras objektiem un Saeimā skatītos grozījumus Augstskolu likumā. Infrastruktūras projektu īstenošana nepieciešama ekonomikas stimulēšanai un nodarbinātības veicināšanai, un, kā uzsvēra K. Kariņš, darbs pie tiem turpinās starp ministrijām. Šo lēmumu izskatīšana un pieņemšana varētu notikt ceturtdien, 11. martā.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) pauda, ka viņa pārstāvētās partijas ministrijām paredzētas investīcijas 55 miljonu eiro apmērā ceļiem reģionos saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, līdzekļi reformas īstenošanai tiesu ekspertīzes jomā un projektiem, kas paredzēti profesionālajām skolām un inovācijas centriem. Tāpat ar šo līdzekļu palīdzību esot ieplānotas divu sporta haļļu izbūve – Alūksnē un Rīgā.

“Attīstībai/Par!” pārstāvošs politiķis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs saistībā ar augstas gatavības infrastruktūras projektu īstenošanu pēc sanāksmes un aģentūrai LETA arī norādīja uz ceļu sakārtošanas programmai paredzētajiem 55 miljoniem eiro. Politiķis pauda, ka saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR) veicamā ceļu tīkla reģionos sakārtošana stiprinās iedzīvotāju mobilitāti un tādā veidā tiks atbalstīta uzņēmējdarbība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Augstas gatavības infrastruktūras projektu īstenošana nepieciešama gan “Covid-19” krīzes pārvarēšanai, gan arī ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanai, kad krīze būs beigusies, pauda reģionālā attīstības ministrs. Viņš informēja, ka paredzēts veidot arī pašvaldību investīciju programmu aptuveni 30 miljonu eiro apmērā, lai pašvaldības varētu pieteikties grantiem ilgtspējīgiem projektiem un projektiem, kas vērsti uz ATR iedzīvināšanu.

Partijas “Par cilvēcīgu Latviju” (PCL) valdes loceklis, “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo norādīja, ka realizējamo augstas gatavības projektu jomā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (PCL/KPV LV) ir paudis, ka nepieciešami ugunsdzēsēju depo uzlabojumi, lai nodrošinātu kvalitatīvākus darba apstākļus un ātrākas reaģēšanas iespējas ugunsdzēsējiem, lai viņi var doties uz izsaukumiem no modernām vietām un sniegt palīdzību visātrākajā laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.