Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šonedēļ apstiprinās jauno iestāžu nolikumus

Alūksnes novada pašvaldība ceturtdien domes sēdē apstiprinās Alūksnes novada muzeja, Alūksnes novada bibliotēkas un Alūksnes novada Kultūras centra nolikumus. Tas saistīts ar uzsākto darbu kultūras jomas iestāžu reorganizācijā, kam jānoslēdzas 1. jūlijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada muzeja pārraudzībā būs Alūksnes Jaunā pils, Muižas parks, muzeji Atē un Jaunlaicenē. Jaunlaicenes muižas muzejs, sākot ar 1. jūliju, sauksies Jaunlaicenes muižas muzejs “Malēnieša pasaule”, bet Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeja jaunais nosaukums būs Viktora Ķirpa Ates muzejs “Vidzemes lauku sēta”. Deputāts Arturs Dukulis Sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē, kur lēma par jaunajiem nolikumiem, interesējās, kas notiks ar vēstures istabām pagastos. Alūksnes muzeja direktore Diāna Pelaka skaidroja, ka arī jaunais Alūksnes novada muzejs turpinās šo krātuvju metodisko uzraudzību, bet krātuves nebūs iestādes struktūrvienības. Tikai tad, kad visos trijos muzejos būt sakārtota struktūra, krātuvēs varētu veikt inventarizāciju.

Savukārt 16 bibliotēkas Alūksnes novada pagastos pievienos kā struktūrvienības Alūksnes novada bibliotēkai. Bibliotēkām nebūs juridisko personu status, bet tāpat paliks reģistrētas Kultūras ministrijas bibliotēku reģistrā, skaidroja Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa. Paredzēts, ka bibliotēkas pagastos veiks arī klientu apkalpošanas centra funkcijas. Kāds būs bibliotekāru atalgojumus un iestāžu darba plāni, lems turpmāk.

Galvenā kultūras iestāde novadā, sākot ar 1. jūliju, būs Alūksnes novada Kultūras centrs. Tā pakļautībā strādās visi šobrīd esošie novada tautas namu vadītāji, Alūksnes Kultūras centra darbinieki, amatierkolektīvu vadītāji. “Ar 1. jūliju uz Alūksnes Kultūras centru vairs nav jāskatās kā uz šauru iestādi, kas nodarbojas tikai ar kultūras pasākumu piedāvājuma veidošanu. Ar 1. jūliju Kultūras centrs kļūs par vadošo kultūras iestādi, kas dara ne tikai to, ko jau darīs līdz 1. jūlijam, bet funkcijas attieksies uz visu novada teritoriju, šobrīd esošajiem tautas namiem, kultūras pasākumiem pagastos, kā arī centrs būs koordinators visām kultūras iestādēm novadā. Alūksnes novada Kultūras centram pievienos arī Kultūras un sporta nodaļas kultūras funkcijas. Jaunā iestāde pārraudzīs visu novada kultūras nozari kopumā visplašākajā nozīmē,” skaidroja Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.