Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šogad Pededzes Masļeņicā – Masļonu parāde

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Masļeņica ir unikāla kultūras tradīcija Alūksnes novada pierobežā, kam ir dziļas vēsturiskas saknes, jo 2021. gada 13. martā iecienītajam pasākumam aprit 55. gadskārta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

13. martā pavasara gaidīšanas pasākumam Pededzē – 55 gadi

Kaut arī tikpat vērienīgi kā agrāk šogad svinēt nevaram, Pededzes kultūras ļaudis ir parūpējušies, lai cilvēki 55. Masļeņicas jubileju neaizmirstu. Nedēļas garumā interesenti gatavoja “Masļonas” – salmu lelles, kuras tiks tradicionāli sadedzinātas svētdien, lai paātrinātu pavasara atnākšanu.

Pededzes tautas nama vadītāja Tatjana Steklova stāsta, ka 10. martā pie Pededzes tautas nama tika izliktas konkursa kārtībā iesniegtās salmu lelles, kam bija jābūt vismaz 1,50 garām, ar stabilu balstu, lai to var ērti uzstādīt sniegā, un pats galvenais – “Masļonai” bija uzdevums būt spilgtai un labsirdīgai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lelles vērtējot, tiks ņemta vērā tās atbilstības tradīcijai, spilgta identitāte, kā arī neparastu metožu, materiāla izmatošana. Gaidāmas trīs konkursa nominācijas: tautas tradīciju iemiesojums, mūsdienu kreativitāte, smieklīgākā “Masļona”, kā arī skatītāju favorīte.

Lelles vērtēs komisija un nominācijām atbilstošāko leļļu autoriem paredzētas balvas. Balsi par savu simpātiju, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, var nodot arī skatītāji. Svētdien, 14. martā, pulksten 18 “Masļonas” tiks aizdedzinātas līdzīgi kā tas notiek ikgadējos Masļeņicas svētkos.

Masļeņicas tradīcijas pētīšanā un pasākumu organizēšanā visvairāk pūļu un entuziasma ieguldījusi Pededzes tautas nama vadītāja Tatjana Steklova, kura ar savu komandu šos pavasara gaidīšanas svētkus šogad atzīmē citādāk, taču neaizmirst. Viņa cer, ka nākošgad Masļeņicu varēs svinēt kā ierasts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.