Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šogad par 17% pieaudzis līzingā iegādāto traktoru skaits

Attēlam ilustratīva nozīme
Foto: Loreta Jargane

Šī gada pirmajos astoņos mēnešos par 17% pieaudzis līzingā iegādāto traktoru skaits, liecina Luminor Līzings dati. Taču kopumā šogad ievērojami kritušies jaunas lauksaimniecības tehnikas iegādes apjomi, piemēram, šajā pašā periodā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, reģistrēts par 40% mazāk jaunu lauksaimniecības kombainu. “Alūksniešiem.lv” uzzināja no Luminor sabiedrisko attiecību vadītājas Ineses Kronbergas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējo tirgus kritumu lauksaimniecības traktortehnikai šogad radījuši galvenokārt divi iemesli – Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi un Lauku atbalsta dienesta (LAD) atbalsta pasākumu finansējuma samazinājums. “Lauksaimniecība ir viena no nozarēm, ko pandēmija ietekmēja salīdzinoši maz, taču traktortehnikas tirgus izjuta Covid-19 ietekmi. Pandēmijas dēļ uz laiku tika slēgtas daudzas tehnikas ražošanas rūpnīcas Eiropā, līdz ar to tirgotāji nevarēja laikus piegādāt iepriekš pasūtīto tehniku, turklāt arī lauksaimnieki bija piesardzīgāki, domājot par jauniem investīciju plāniem,” skaidro Lauris Vēveris, Luminor eksperts. Otrs aspekts, kas ietekmēja tehnikas tirgu, ir LAD atbalsta samazinājums ieguldījumiem lauku saimniecībās. Ja iepriekš atbalsta pasākumiem bija paredzēts 75 miljonu eiro līdzfinansējums, tad šogad tie bija tikai 29 miljoni eiro.

Finansējuma trūkuma dēļ daudzi lauksaimnieki nevarēja saņemt atbalstu no LAD, tāpēc daļa atlika tehnikas iegādi uz vēlāku laiku, bet daļa izvēlējās to iegādāties līzingā. “Jūlijā un augustā LAD finansējums tika apstiprināts tiem lauksaimniekiem, kam tas iepriekš nebija pieejams, līdz ar to klientiem, kas jau bija iegādājušies tehniku finanšu līzingā, ir grūtības apgūt LAD finansējumu. Tāpēc mēs esam nākuši pretī klientiem un raduši risinājumu, kā mainīt finansējuma veidu no finanšu līzinga uz aizdevumu, lai būtu iespējams LAD finansējumu apgūt uzreiz,” stāsta L.Vēveris.

Šogad raža ir bijusi laba, tāpēc paredzams, ka lauksaimnieki turpmāk būs gatavi vairāk investēt tehnikas parka atjaunošanā nekā iepriekš. Taču vienlaikus ir neskaidrība par 2021.-2027. gada plānošanas periodu, jo nav zināms, vai un kāds būs kopējais ES finansējums lauksaimniekiem un kāds būs tā sadalījums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.