Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šodien #GrupuKrekluDiena: ar iemīļoto mākslinieku T-krekliem aicina atbalstīt mūziķus

Foto: Publicitātes

Šodien, atzīmējot Grupu Kreklu dienu, Latvijas Radio un “Fonds Līdzskaņa” aicina publiski godināt mūziķus. Akcijas ietvaros ikviens tiek aicināts uzvilkt savas mīļākās grupas vai mākslinieka T-kreklu, publicēt bildi sociālajos tīklos ar tēmturi #GrupuKrekluDiena un pierakstīt kādu uzmundrinājumu vai novēlējumu mūziķiem. “Alūksniešiem.lv” vēsta Latvijas Radio pārstāve Ieva Aile.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Publicētās bildes ietekmēs Latvijas Radio mūzikas kanālu šīs dienas dziesmu rotāciju. Pateicoties fanu izvēlei, tieši šīs grupas šodien tiks atskaņotas Pieci.lv un radio NABA ēterā. Līdztekus tam latviešu populārās mūzikas kanāls Latvijas Radio 2 aicina klausītājus sniegt arī finansiālu atbalstu, ziedojot līdzekļus šlāgermūzikas dziesminiekam Gunāram Meijeram, kuru piemeklējušas nopietnas veselības problēmas.

“Covid-19 laikā, kad mūzikas un koncertu dzīve faktiski apstājās un nu tikai palēnām atgriežas, uzmundrinājums nozarei ir ļoti vajadzīgs. Latvijas Radio jau gadiem ir lielākais autortiesību maksātājs – 5% no mūsu apgrozījuma jeb apmēram pusmiljons eiro gadā tiek novirzīts šim mērķim. Jo vairāk mēs atskaņojam latviešu mūziku, jo vairāk naudas paliek vietējo mākslinieku un mūzikas radītāju rīcībā. Un mēs to no sirds arī darām – Latvijas Radio 2 atskaņo tikai un vienīgi latviešu mūziku, savukārt jauniešu kanālā Pieci.lv vietējo mūziķu izpildītās kompozīcijas ir vairāk nekā puse no visa mūzikas satura. Līdztekus tam, ikviens no mums var iesaistīties un Grupu Kreklu dienas ietvaros teikt gan sirsnīgu paldies, gan sniegt finansiālu atbalstu,” aicina Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Bilde sociālajos tīklos ar mīļākās grupas T-kreklu = dziesma ēterā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

#GrupuKrekluDienas iniciatīvas aizsācēji – jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, šodien visas dienas garumā ēterā atskaņo to mūziķu kompozīcijas, kuru attēlus sociālajos tīklos ar tēmturi #GrupuKrekluDiena būs publicējuši klausītāji. Viss, kas nepieciešams – uzvilkt iemīļotās grupas T-kreklu, nofotografēties un publicēt to Instagram, Twitter vai Facebook ar kādu uzmundrinājumu, stāstu vai vēlējumu un dienas tēmturi.

Sarunas ar mūziķiem un “T-kreklu” mūzika visas dienas garumā skanēs arī alternatīvās mūzikas radiostacijā NABA.

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka #GrupuKrekluDienas foto publicēšanā un publiskā mūziķu godināšanā iesaistās aizvien lielāks fanu skaits – ja pirmajā gadā tika publicēti pāris simti bilžu, tad pērn aktivitāte pieauga jau līdz pustūkstotim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedojumu tālrunis 90006480

dziesminieka Gunāra Meijera ārstēšanās izdevumu segšanai

Latvijas Radio 2 #GrupuKrekluDienas ietvaros īpaši aicina atbalstīt Gunāru Meijeru – vienu no iemīļotākajiem latviešu populārās mūzikas dziesminiekiem, kurš laiku laikos asociēsies ar leģendārām kompozīcijām “Meitene” un “Ramona”. Gunārs Meijers kopš gada sākuma saskāries ar nopietnām veselības problēmām un nepieciešamību lūgt finansiālu atbalstu ārstēšanās izdevumu segšanai. Mūziķim ir 2. tipa cukura diabēts, kura ietekmē radušās pārvietošanās grūtības. Ārsti konstatējuši būtisku asinsvadu sašaurināšanos, kas smagi ietekmē kāju veselību ar augstu amputācijas risku. Tāpat mūziķim ir nepieciešama arī acu operācija, specializēti medikamenti, speciālistu apmeklējumi un rehabilitācija. Kopējie ārstniecības izdevumi mērāmi vairākos tūkstošos eiro.

Uz mēnesi – no 17. augusta līdz 17. septembrim – Gunāra Meijera atbalstam ir atvērts ziedojumu tālrunis 90006480 (viens zvans + 1,42 EUR). Latvijas Radio 2 rotācijā intensīvi skan dziesminieka izpildītās kompozīcijas, ētera personību stāsti par Gunāru Meijeru un aicinājums palīdzēt, zvanot uz ziedojumu tālruni.

Par #GrupuKrekluDienas projektu

Grupu Kreklu dienu organizē Latvijas Radio mūzikas kanāli – latviešu populārās mūzikas kanāls Latvijas Radio 2, Grupu Kreklu dienas iniciatīvas aizsācēji Latvijas Radio 5 – Pieci.lv un alternatīvās mūzikas radio stacija NABA sadarbībā ar nevalstisko organizāciju “Fonds Līdzskaņa”. Projekta partneris – “Fonds Līdzskaņa” – 2016. gadā tika dibināts ar mērķi sniegt atbalstu mūziķiem, kuri nonākuši grūtībās.

Līdzīga akcija mūziķu atbalstam norisinās arī citviet pasaulē. Lielbritānijā to 2007. gadā aizsāka BBC6 kanāla vadītājs Stīvs Lomaks (Steve Lamacq), aicinot klausītājus uz darbu doties savā vecajā mīļākās grupas kreklā, publicēt šīs bildes sociālajos tīklos un tādējādi tieši ietekmēt viņa spēlētās mūzikas izvēli Kreklu dienas ietvaros. Vēl citā pasaules pusē – Austrālijā, Grupu Kreklu diena tiek izmantota īpaši austrāliešu mūzikas atbalstīšanai un radio klausītāji tiek aicināti vilkt tieši austrāliešu mākslinieku kreklus. Savukārt Latvijas Radio 5 – Pieci.lv komanda iedvesmu tradīcijai guva no Igaunijas sabiedriskā medija popmūzikas radio “Raadio 2”. Pērn Grupu Kreklu dienas ietvaros tika saziedoti 4005 eiro, no kuriem ar “Fonds Līdzskaņa” starpniecību jau palīdzēts četriem mūziķiem – grupas “Juuk” un ansambļa “Manta” dalībniekam Raitim Viļumovam un viņa ģimenei, grupas “Dodo” dibinātājam un solistam Ģirtam Koknēvičam, dziedātājai un vokālajai pedagoģe Ingai Puhovai un ilggadējai Latvijas radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestra izpildītājai Valdai Rudzītei. Kopš fonda izveides, Līdzskaņa palīdzējusi jau 20 mūziķiem un viņu ģimenēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.