Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sniega valnis pret mājas iztīrīto celiņu

“Esmu privātmājas iedzīvotāja – man un vīram ir 80 gadu, paši izrokam celiņu no sniega līdz Torņa ielai, bet greiders, kad tīra ielu, vienmēr to aizdzen ciet ar lielu valni. Nav mūsu spēkos to atkal attīrīt. Jāiet uz taksometru, lai brauktu pie ārsta, nespējam pārkāpt pāri. Tā esot trīs Torņa ielas mājām, vienā dzīvo sieviete ar mazu bērnu, kura arī netiekot ar ratiņiem laukā no mājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai tiešām greiderists nevar kaut kā pagriezt lāpstu, lai tik ļoti neuzdzītu valni pret māju celiņiem, vai kā savādāk šo darbu veikt, lai cilvēkiem nebūtu jāmokās ar šī vaļņa pārkāpšanu vai notīrīšanu? 80 gadus vecam cilvēkam to nav iespējams izdarīt, jo kūstošs sniegs ir smags…” redakcijā ar šādu jautājumu vērsusies alūksniete no Torņa ielas.

Atbildi sniedz Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Spodra” direktors Jānis Pūpols: “Ielu ikdienas uzturēšana Alūksnes pilsētā notiek, pamatojoties uz Alūksnes novada domes 2014. gada 24. jūlijā izdotajiem saistošajiem noteikumiem “Par Alūksnes pilsētas ielu ikdienas uzturēšanas un lietošanas kārtību”. Attīrot ielu brauktuves no sniega, sniega vaļņi tiek sastumti uz ielu brauktuves šķautnes, kas ir ielas nodalījuma joslā un ir pašvaldības īpašums. Minētajos saistošajos noteikumos privāto īpašumu piebraucamo ceļu un vārtiņu attīrīšana no sniega nav paredzēta. Sniega vaļņu pārvietošana no ielu brauktuves šķautnes Alūksnes pilsētā tiek veikta plānveidīgi. Torņa ielā vaļņu pārvietošana paredzēta laika posmā no 1. līdz 5. februārim.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.