Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Skolas direktors: Svarīgi visiem skolotājiem ievērot prasības, un pašu iniciatīvas saskaņot ar vadību

Pexels
Attēlam ilustratīva nozīme

Šobrīd svarīgi, ka visi skolotāji ievēro valdības noteiktās prasības, un visas pašu iniciatīvas saskaņo ar skolas vadību, preses konferencē par aktuālajiem drošības jautājumiem izglītībā un sportā sacīja Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas direktors Romans Alijevs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzsvēra, ka ir svarīgi nodrošināt kvalitatīvas izglītības iespējas visiem skolēniem arī attālināti, tāpēc skola sākusi gatavoties pārmaiņām jau laicīgi, nosakot, ka vairākas klases mācās attālināti divas, trīs reizes nedēļā.

Arī interešu izglītību programmas tika grupētas pa klasēm, un visas nodarbības no 1.septembra skolā notika vienas klases ietvaros.

“Mēs esam sagatavojušies pārmaiņām un prasībām. Tagad svarīgi visiem skolotājiem ievērot noteikumus un prasības, un pašu iniciatīvas saskaņot ar skolas vadību, jo tā ir atbildīga par procesiem un drošību,” akcentēja Alijevs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņaprāt, par visiem drošības pasākumiem ir vērtīgi konsultēties gan ar Izglītības un zinātnes ministriju, gan Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC).

Vēl skolas direktors minēja, ka, viņaprāt, prasības sporta nodarbību norisē ir ļoti stingri jāievēro, jo no sporta skolām un nodarbībām arī skolās var ieplūst inficēšanās iespējas.

Kā ziņots, no sestdienas, 17.oktobra līdz 6.novembrim nodarbības un mēģinājumi interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās, kā arī amatiermākslas kolektīviem, notiks attālināti, taču individuālās nodarbības drīkstēs organizēt klātienē, paredz otrdien valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikts, ka klātienē notiek tikai individuālās interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmas apguve, kā arī noteikts, ka nenotiek nekādi starpreģionālie pasākumi interešu vai profesionālās izglītības ievirzes ietvaros, lai novērstu Covid-19 pārnešanu no augstas izplatības reģioniem.

Grozījumi attiecas uz interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi, kā arī amatiermākslas kolektīviem, tai skaitā koriem, orķestriem, tautas mūzikas ansambļiem, deju un citiem tautas mākslas kolektīviem.

Ierobežojumi interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvē neattiecas uz sportu un izglītības iestādēm, kurās vienlaikus ar vispārējās pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu īsteno arī profesionālās ievirzes izglītības programmu.

Tāpat paredzēts, ka nenotiek nekādi starpreģionālie pasākumi interešu vai profesionālās izglītības ievirzes ietvaros, lai novērstu Covid-19 pārnešanu no augstas izplatības reģioniem.

Vienlaikus Ministru kabinets otrdien atbalstīja VM priekšlikumu uz laiku no 17.oktobra līdz 6.novembrim aizliegt kolektīvos sporta treniņus iekštelpās.

Minētais ierobežojums netiks attiecināts uz Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta treniņiem pieaugušajiem.

Tāpat ar noteikumu izmaiņām paredzēts no 17.oktobra līdz 6.novembrim aizliegt organizēt sporta pasākumus. Minētais aizliegums nebūs attiecināms uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.