Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Skaistumkopšanas nozare satraucas par atbalsta neesamību un aicina atļaut atsākt darbību

Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija izteikusi satraukumu par atbalsta neesamību nozarei Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas laikā un uzrunājusi atbildīgās instances atļaut atsākt darbu, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Asociācijas prezidente Sabīne Ulberte pauda, ka skaistumkopšanas speciālisti nosūtījuši vēstuli Veselibas ministrijai (VM), Veselības inspekcijai (VI) un Slimību kontroles profilakses centram (SPKC) ar lūgumu pārskatīt ierobežojumus pilnībā slēgt skaistumkopšanas nozari.

“Nozarē strādājošie profesionāļi nekādā mērā netika brīdināti, ka divu dienu laikā paliks bez jebkādas iespējas iegūt ikdienai nepieciešamos ieņēmumus. Skaistumkopšanas speciālistiem kosmetoloģijā nav iespējams veikt darba pienākumus attālināti. Tas nozīmē pilnīgu profesionālā darba pārtraukšanu, kas, attiecīgi, neparedz iespēju gūt ikdienas ienākumus,” skaidroja Ulberte.

Asociācijas prezidente atzīmēja, ka nosūtītā vēstule nav nesusi cerētos rezultātus, un, lai gan asociācijas pārstāve otrdien tikās ar VM, ministrijas izrādītā attieksme neesot bijusi pretimnākoša par spīti faktam, ka nozarē strādājošie bijuši gatavi vēl papildu drošības pasākumu veikšanai un noteiktu procedūru, kas pakļauj īpašam riskam gan klientu, gan skaistumkopšanas speciālistu, aizliegšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ulberte atklāja, ka lielākā daļa skaistumkopšanas nozarē strādājošo cilvēku ir patentmaksājumu veicēji un ļoti satraucas par atbalsta nesaņemšanu. “Iespējams, svarīgākais pat nav tas, ka mums neatļauj darboties. Svarīgākais ir tas, ka mēs nesaņemam nekādu valsts atbalstu,” norādīja Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas” prezidente.

Tāpat asociācijas pārstāve, ka daļā gadījumu skaistumkopšanas procedūras ir uzskatāmas par medicīniska rakstura, piemēram, pusaudžu piņņu iznīdēšanai, tādēļ neesot godīgi, ka ārstniecības iestādēs šos pakalpojumus drīkst veikt, bet skaistumkopšanas speciālisti ārpus tām – ne.

Jau ziņots, ka Covid-19 ierobežošanai no pirmdienas, 9.novembra, līdz 6.decembrim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kā rezultātā aizliegti skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumi, izņemot friziera pakalpojumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.