Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sēņotāj, vērtīgi zināt

Foto: Sandra Apine

Novērojot esošos laika apstākļus var secināt, ka šobrīd ir piemērots laiks, lai dotos sēņot. Viena no iecienītām sēņošanas vietām ir Alsviķu pagasta militārā poligona “Lāčusils” teritorija, kas saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) likumu ir militārais objekts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā pēdējā laikā ir novērota pastiprināta sēņotāju aktivitāte poligona “Lāčusils” teritorijā, NBS Kājnieku skolas poligona “Lāčusils” administrācija atgādina, ka poligons ir bruņoto spēku treniņu un mācību vieta, kurā notiek paaugstinātas bīstamības nodarbības, tajā skaitā kaujas šaušanas un granātas mešanas apmācības, līdz ar to atrašanās šajā teritorijā ir bīstama dzīvībai.

Poligona administrācija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem par savu un apkārtējo drošību un sēņošanai izvēlēties vietas ārpus poligona teritorijas.

NBS Kājnieku skolas poligona “Lāčusils” administrācija atgādina, ka iekļūšana militārajā objektā bez iepriekšējas saskaņošanas ir aizliegta, tādēļ personas, kuras neievēro militārajā objektā noteikto uzturēšanās kārtību var tikt izraidītas no militārā objekta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likumu par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos var tikt piemērots arī naudas sods līdz pat 1500 eiro.

Saskaņošanu var veikt sazinoties ar NBS Kājnieku skolas poligona “Lāčusils” administrāciju m.tel. 20209850.

Foto: Sandra Apien

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.