Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Selektīvā vienkārtas virsmas apstrāde veikta arī posmā Alūksne – Liepna

Lai uzlabotu mobilitāti un satiksmes drošību, VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” šogad Vidzemes reģionā veicis selektīvo vienkārtas virsmas apstrādi uz 23 asfalta seguma reģionālajiem un vietējiem valsts autoceļu posmiem 73 kilometru garumā, “Alūksniešiem.lv” vesta LAU pārstāvis Juris Aksels Cīrulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Selektīvā vienkārtas virsmas apstrāde ar melno segumu veikta uz ceļiem, kuru asfalta segums ir sliktā tehniskā stāvoklī. Tā pagarina autoceļa seguma kalpošanas laiku un darbu rezultātā tiek nodrošināta autoceļa seguma ūdensnecaurlaidība, kā arī uzlabota satiksmes drošība kopumā. Virsmas apstrādes darbi tiek veikti vasaras sezonā un to izpildes laiks ir atkarīgs no gaisa temperatūras, nokrišņiem un citiem faktoriem.

Selektīvā vienkārtas virsmas apstrāde Vidzemes reģionā veikta šajā sezonā veikta vienā vai vairākos posmos uz šādiem autoceļa Rīga-Ērgļi (P4), Kocēni-Limbaži-Tūja (P11), Valmiera-Matīši-Mazsalaca (P16), Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17), Valmiera-Smiltene (P18), Priekuļi-Rauna (P28), Rauna-(Vidzemes šoseja)-Drusti-Jaunpiebalga (P29), Sinole-Silakrogs (P34), Cesvaine-Velēna (P38), Alūksne-Liepna (P41), Pļaviņas-Ērgļi (P78), Bērzaune-Vestiena-Ērgļi (P81), Madona-Varakļāni (P84), Mazsalaca-Staicele (V163), Virķēni-Meizakila (V173), Valmiera-Brenguļi-Bikseja (V196), Slāži-Trikāta-Miega (V233), Smiltene-Rauna (V234), Strenči-Jērcēni-Ēvele-Ķemere (V238), Cēsis-Rāmuļi-Bānūži (V294), Drustu stacija-Zosēni (V304), Liepa-Smiltene (V323) un Ozoli-Liezēre-Tirza-Stāķi (V847).

Autoceļu lietotājiem jāņem vērā, ka sākot vienkārtas virsmas apstrādes darbus, autoceļa posmā tiek uzstādītas satiksmes organizācijas zīmes – ieviests ātruma ierobežojums 50 kilometri stundā, brīdinājuma ceļa zīme “Uzbērta grants vai šķembas”, kā arī aizlieguma ceļa zīme “Apdzīt aizliegts”. Pēc seguma noformēšanās, brīvais materiāls tiek noslaucīts un ierobežojumi atcelti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem 9129 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometri ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.