Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Savākti 3277 paraksti

Veselības ministrijas iecerēm par traumatoloģijas profila samazināšanu no diennakts uz dienas palīdzības sniegšanu Alūksnes slimnīcā aktīvi iebildušas vairākas iedzīvotāju grupas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības “Alūksnes novada nevalstisko organizāciju atbalsta centrs” vadītāja Dzintra Zvejniece aicināja novada iedzīvotājus, kuriem rūp prognozētās izmaiņas Alūksnes slimnīcā, Sabiedrības centrā, Dārza ielā 8a paust savu attieksmi pret to, parakstoties vēstulē. Tagad parakstu vākšana ir noslēgusies, un pavisam kopā savākti 3277 paraksti uz 142 lapaspusēm. Vēstule nosūtīta Veselības ministrijai, kopija – Ministru prezidentei Evikai Siliņai. “Uzskatu, ka mūsu sabiedrība ir ļoti aktīva, atbalstot svarīgas iniciatīvas mūsu novadā, taču šoreiz atbalstītāju vidū bija ne tikai alūksnieši, bet arī apenieši un gulbenieši. Parakstus vāca arī NBS Kājnieku skolā un Alūksnes primārās veselības aprūpes centrā, jo arī šie cilvēki saprot, cik svarīgi ir cilvēkam ar gūtu traumu pēc ierastā darba laika nokļūt ārstniecības iestādē tuvāk savai dzīves vietai. Jāņem vērā arī tie gadījumi, kad cilvēks tomēr netiek paturēts stacionārā, kad viņam jādomā, kā naktī nokļūt mājās,” saka Dz. Zvejniece.

Svarīgi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Īpaši svarīgs diennakts traumatoloģijas profils ir cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tādēļ pret darba laika samazināšanu aktīvi iestājās Alūksnes Invalīdu biedrība, pavisam kopā savācot 1282 parakstus. Tos alūksniešu vārdā Veselības ministrijai, iepriekšējam Ministru prezidentam un Valsts prezidenta kancelejai kā pirmais nosūtīja Alūksnes Invalīdu biedrības valdes priekšsēdētājs Edvīns Svars. Vēstulē viņš norādīja, ka biedru vairākums ir maznodrošinātie iedzīvotāji, kuri nevar atļauties medicīnisko palīdzību doties meklēt vairākus simtus kilometru tālu projām no mājām. “Aktīva parakstu vācēja bija biedrības pārstāve alūksniete Inese Leite. Viņa, pārvietojoties ar velosipēdu, piestāja vai pie ikviena garāmgājēja, lai uzrunātu un lūgtu parakstu traumatoloģijas profila pastāvēšanai 24 stundas septiņas dienas nedēļā. Ceram, ka viņas nenogurstošā aktivitāte mums atmaksāsies,” saka invalīdu biedrības pārstāve Gunta Jermacāne.

Iesaistījās arī gulbenieši

Parakstus pret traumatoloģijas profila samazināšanu Alūksnes slimnīcā vāca arī gulbenieši. “Sociālajos tīklos pamanīju laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” publicēto informāciju par minēto Veselības ministrijas ieceri Alūksnes slimnīcā. Tas man ļoti sāpīgi “iekrita” sirdī. Sameklēju Alūksnes novada nevalstisko organizāciju atbalsta centra vadītājas Dzintras Zvejnieces telefona numuru un sazinājos, jo Gulbenes novadā šādas organizācijas nav. Izstāstot Dzintrai savu nostāju, viņa mani atbalstīja un nekavējoties atsūtīja slimnīcas atbalsta vēstuli un parakstiem nepieciešamās veidlapas,” laikrakstam stāsta parakstu vākšanas iniciatore Gulbenes novadā Elita Vlasova. Elitai pašai pirms pāris gadiem bija nepieciešams palīdzēt brālim, vēršoties pie traumatologa Alūksnē. “Brālis meža darbos iezāģēja kājā. Pēc draugu ieteikuma, vērsāmies pēc palīdzības Alūksnes slimnīcā. Mediķi palīdzību rindas kārtībā varēja sniegt tikai pusvienos naktī, bet bija ļoti laipni un pretimnākoši. Nevaru iedomāties, ka mums tonakt būtu bijis nepieciešams doties uz Valmieras slimnīcu vai vēl tālāk, prātot, kā no turienes tikt atpakaļ,” stāsta E. Vlasova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības slimnīcā Gulbenē ir tikai steidzamās medicīniskās palīdzības punkts, kur pieņem pacientu pirmās palīdzības sniegšanai, bet traumatologa tur nav, stāsta E. Vlasova. Ja būtu pēc palīdzības vērsušies tur, iespējams, Elitas brālis tiktu nogādāts Vidzemes slimnīcā, domā viņa.

Gulbeniete parakstu vākšanu izvērsusi ne vien Gulbenē šūšanas firmā “Nemo”, kur strādā viņa pati, bet arī stikla šķiedras izstrādājumu ražotnē “Artex”, kūku bodē “Gardums”, abās vetaptiekās, savus parakstus atstājuši arī galdnieki un uzņēmuma “Ramirent” puiši, kokapstrādes firma “Stabilo” un daudzi citi gulbenieši. Tāpat parakstījušies arī kalncempieši, kuri mēdz iepirkties Kalnienā, un tās vietējie iedzīvotāji, cilvēki Litenē, Stāmerienā, Beļavā, Galgauskā, kopā trīs nedēļu laikā savācot 600 parakstus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.