Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Satraukumam par gripas epidēmiju pašlaik nav pamata

GRIPA ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus.
Foto ilustratīvs no Pxabay.com

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) Latvijā izsludinājis gripas epidēmiju. Katru gadu gripas izplatības teritorijas ir dažādas, šogad vislielākā saslimstība ar to pašlaik konstatēta Daugavpilī. Aptaujājot atsevišķus mūsu reģiona ģimenes ārstus, secinām, ka satraukumam par gripas epidēmiju mūspusē pašlaik pamata nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nav reģistrēts neviens gadījums

Baibas Koševares ģimenes ārstes praksē Alūksnē pašlaik nav reģistrēts neviens gripas gadījums. Gripas pazīmes ir klepus, drudzis, paaugstināta ķermeņa temperatūra, stipras galvassāpes, nespēks un iesnas. Simptomi ir ļoti līdzīgi, kā saslimšanai ar koronavīrusu. “Jebkurā gadījumā, izjūtot šādus simptomus, cilvēkam vispirms jāvēršas telefoniski pie sava ģimenes ārsta. Visdrīzāk, lai varētu noteikt pareizo diagnozi, tomēr būs jāveic “Covid-19” testa analīzes. Bez iepriekš minētajām saslimšanām, kā ik gadu, cilvēki mēdz slimot arī ar saaukstēšanās slimībām,” saka B. Koševare.

Arī ģimenes ārsts Jurijs Celenbergs, kura pacienti ir Smiltenes novada Gaujienā, Virešos un Trapenē, atzīst, ka gripa viņiem vēl šogad nav konstatēta. “Lielākā daļa manu pacientu pret gripu jau ir vakcinējušies, bet pārspīlēt arī nav nepieciešams, jo nesen jau notika vakcinēšanās pret koronavīrusu. Tomēr, ja ir vēlme, varam vakcinēt arī pret gripu. Tad nepieciešamo vakcīnu skaitu pasūtām un interesentus aicinām vakcinēties. Pašlaik gripas vakcīna ir valsts apmaksāta, tātad ikvienam iedzīvotājam par brīvu,” saka J. Celenbergs un norāda, ka saslimstība ar “Covid-19” viņa pacientu vidū gan nav mazinājusies. Ģimenes ārsts atgādina, ka arī viņa pacientiem ar saslimšanas simptomiem telefoniski jāvēršas ārsta praksē, kur tad viņu vispirms tomēr nosūtīs “Covid-19” testa veikšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gripa ir reģionāla

“Gripas monitoringā iesaistītas vairākas atsevišķas vietas – noteikts skaits slimnīcu, ģimenes ārstu prakses vietas, izglītības iestādes un citas. Nav tā, ka par visiem klīniski uzstādītiem gripas gadījumiem ir ziņots Slimību profilakses un kontroles centram, kā tas ir, piemēram, “Covid -19” gadījumā. Cilvēks saslimšanas gadījumā parasti vēršas pie sava ģimenes ārsta, kurš tad viņam klīniski uzstāda diagnozi, tādēļ nevaram precīzi pateikt, cik cilvēku konkrētajā reģionā slimo ar gripu,” laikrakstam saka Slimību un profilakses centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.