Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Satiec savu meistaru arī Alūksnes novadā!

8., 9. un 10. aprīlī visā Latvijā jau četrpadsmito reizi notiks pasākums „Satiec savu meistaru!”. Šajā reizē aicina apmeklēt meistarus visos Latvijas vēsturiskajos novados – Kurzemē, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Sēlijā. Pasākumā piedalīsies 225 meistari 116 norises vietās, piedāvājot interesentiem 197 dažādas nodarbības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novadā pasākums notiks trīs vietās. Tautas lietišķās mākslas studija “Kalme” Alūksnes Kultūras centrā aicinās apgūt dubultcimdu adīšanu, Mālupes Saieta namā būs meistarklase “Dažādie čiekuriņu raksti”, Alsviķu pagasta “Racupkalns” būs Mālošanās keramikas darbnīca (trauku
veidošana uz ģipša pamatnes, praktiskā
darbošanās ar mālu ).

“Satiec savu meistaru!” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu pašvaldībām un meistariem visā Latvijā. “Visplašāk izplatītā prasme mūsdienu meistaru vidū ir aušana – tā ir viena no biežāk piedāvātajām aktivitātēm arī 2022. gada pavasarī. Šoreiz būs iespēja gan iepazīties ar aušanas procesu, gan piedalīties auduma iekārtošanā stellēs, gan arī uzzināt ko vairāk par auduma pēcapstrādi – piemēram, Līgatnē būs iespēja apdrukāt audumu ar spiedogiem. Kas attiecas uz citu populāru un Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautu prasmju saglabāšanu, būs iespēja apgūt, piemēram, rakstaino cimdu adīšanu un dubultadījuma tehniku Mazsalacā, kā arī puzuru darināšanu Jelgavā, Remtē, Vīpē un Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā,” norāda Latvijas Nacionālais kultūras centrs Sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.

Sarosījušies arī kalēji un kokamatnieki. Tā, piemēram, ar kalēja amatu varēs iepazīties Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Blomē un Ropažos. Savukārt to, kā darināt rotas, varēs uzzināt Tautas lietišķās mākslas studijā “Kalvis” Rīgā, bet Siguldā pat izgatavot savu Nameja gredzenu. Kokamatnieki piedāvā iespēju uzzināt visu par karošu grebšanu Rīgā tautas lietišķās mākslas studijā “Dzīne” un Jaunpilī, kā arī meistarot koka rotaļlietas Jelgavā vai putnu būrīšus Viesītē un Druvienā. Par kokamatniecību ko vairāk varēs uzzināt arī Vaboles pagastā, Andrupenes lauku sētā. Savukārt Drabešos būs iespējams darināt kokles, bet Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā – mācīties tās spēlēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzās dažādiem amatiem būs iespējams apgūt arī senas pavārmākslas receptes – no ozolzīļu kafijas grauzdēšanas līdz ūdenskliņģeru un biguža gatavošanai. Lai vieglāk varētu izvēlēties, uz kurieni doties, Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina ielūkoties “Satiec savu meistaru!” notikumu sarakstā ŠEIT.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.