Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Saslimšanas ar Covid-19 dēļ uz laiku pārtrauc audzēkņu klātienes apmeklējumus Alsviķu bērnudārzā “Saulīte”

Foto: aluksne,lv

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis (ZZS) izdevis rīkojumu no šodienas līdz 14.martam pārtraukt audzēkņu klātienes apmeklējumus Alsviķu pirmsskolas izglītības iestādē “Saulīte” saslimšanas ar Covid-19 dēļ, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūru Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā saslimušo ar Covid-19 un kontaktpersonu skaitu iestādē un Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) rekomendāciju. Pēc Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistes Evitas Aplokas teiktā, iestādes vadība sazinās ar audzēkņu vecākiem par izmaiņām iestādes darba organizācijā, kā arī nodrošinās SPKC un Izglītības un zinātnes ministrijas rekomendāciju izpildi.

Aploka atgādināja, ka daudziem vecākiem darba specifikas dēļ nav iespējas strādāt attālināti un ir nepieciešams atbalsts bērna pieskatīšanai. Tāpēc ir iespēja izmantot vienreizēju slimības palīdzības pabalstu. To izmaksās 60% apmērā no pabalsta pieprasītāja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas par iepriekšējiem 12 kalendārajiem mēnešiem.

Pabalstu neizmaksā, ja persona strādā, veic saimniecisko darbību un gūst ienākumus vai personai piešķirts cits sociālās apdrošināšanas pabalsts vai dīkstāves atbalsts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pabalstu saņemtu, cilvēkam nepieciešams iesniegt iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA). Atbalsts paredzēts ģimenēm, kurās aug bērni vecumā līdz desmit gadiem.

Lai saņemtu pabalstu, jāsagatavo izziņa no izglītības iestādes, ka tā ir uz noteiktu laiku slēgta sakarā ar karantīnu, izziņu no darba devēja, ka tas noteiktajā laikā nevar nodrošināt vecākam darba veikšanu attālināti, kā arī ir nepieciešams aizpildīt VSAA veidlapu slimības palīdzības pabalsta pieprasījumam. Šie dokumenti jāiesniedz VSAA.

SPKC dati liecina, ka kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits Alūksnes novadā pašlaik ir 115 cilvēki.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.