Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Saņem apbalvojumu par cilvēka glābšanu

 Alūksnietis Kaspars Bāliņš (attēlā – kopā ar ģenerāli Intaru Zitānu un Iekšlietu ministrijas pārstāvi Signi Boli pirms diviem gadiem no parka dīķa izglāba tur iestūrējušu autovadītāju, un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šonedēļ svinīgajā jauno operatīvo garāžu atklāšanas ceremonijā pasniedza jaunietim Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmi par drosmīgu un pašaizliedzīgu rīcību, glābjot cilvēka dzīvību.

Reaģē nekavējoties

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laikraksta lasītāji noteikti atminas sensacionālo gadījumu, kad pirms diviem gadiem kāds pārdrošs autovadītājs, būdams alkohola reibumā, lielā ātrumā vadot automašīnu pa Pils ielu, nenovaldīja to un iebrauca dīķī. To redzot, K. Bāliņš, ne mirkli nešaubīdamies, ielēca dīķī un izglāba cilvēku, kurš bija iesprostots grimstošajā automašīnā.

“Cenšamies pateikties ikvienam līdzcilvēkam, kurš operatīvi reaģē un neatstāj otru nelaimē. Kaspars ir viens no tiem,” saka VUGD pārstāve Sandra Vējiņa.

Izglābj no ugunsgrēka

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautāta par vēl kādiem gadījumiem, kad civilpersonas iesaistās glābšanas darbos, un, kuri saņēmuši līdzīgus apbalvojumus, S. Vējiņa atgādina notikumu 2017. gadā.

“2017. gada 21. novembra vakarā ugunsdzēsēji glābēji tika izsaukti uz notikumu Alūksnē, kur vienstāva dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pa ēkas logu un durvju ailēm veļās dūmi un ēkā izveidojies spēcīgs sadūmojums. Pirms VUGD ierašanās drosmīgs kaimiņš no piedūmotās ēkas izglāba divus cilvēkus. Abi cilvēki tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri vienam cilvēkam diemžēl konstatēja nāvi, taču otrs tika izglābts, pateicoties šā cilvēka pašaizliedzīgajai rīcībai,” atgādina S. Vējiņa. Viņa pateicas ikvienam līdzcilvēkam, kas nav vienaldzīgs šādās situācijās. “Pēdējā laikā daudzas ugunsnelaimes tiek novērstas, pateicoties tam, ka kaimiņi dzird nostrādājam dūmu detektorus kaimiņdzīvokļos, kas nav apdzīvoti un tamlīdzīgi. Labāk lieku reizi piezvanīt glābējiem nekā pēc tam nožēlot,” komentē S. Vējiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.