Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sākusies “Covid-19” vakcīnas agrīnā pieteikšanās

Ekrānšāviņš no manavakcina.lv

Saskaņā ar Latvijā apstiprināto vakcinācijas pret “Covid-19” plānu, 5. februārī darbu uzsāka “Covid-19” vakcīnas agrīnās pieteikšanās vietne www.manavakcina.lv, kur uz 9. februāra pulksten 10.00 jau 64 000 iedzīvotāji pieteikušies savai vakcīnai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties var telefoniski

Savukārt 10. februārī darbu uzsāka jau otrs no kopā četriem plānotajiem pieteikšanās veidiem – bezmaksas tālruņa līnija 8989. Tālruņa līnijas darba laiks – katru darba dienu no pulksten 9.00 līdz 17.00. Tālruņa līnija izmantojama tikai un vienīgi, lai nodrošinātu iedzīvotāju reģistrēšanu vakcīnas saņemšanai. Jebkādas konsultācijas par veselības jautājumiem iedzīvotājiem jālūdz savam ģimenes ārstam.

Jānorāda informācija

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tālruņa līnija izveidota ar mērķi, lai atvieglotu pieteikšanos tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri objektīvu iemeslu dēļ nevar izmantot pieteikšanās vietni www.manavakcina.lv, skaidro Veselības ministrijas vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

“Veicot zvanu, iedzīvotājiem būs sevi jāidentificē ar personas kodu un vārdu/uzvārdu un jānorāda savs tālruņa numurs un/vai e-pasta adrese. Iedzīvotāji varēs norādīt arī otru – kāda tuva cilvēka – tālruņa numuru, uz kuru zvanīt, lai justos droši, ka patiešām būs sasniedzami brīdī, kad pienāks vakcinācijas laiks. Aicinām iedzīvotājus būt gataviem nosaukt savu personas kodu un vārdu, uzvārdu, kā arī zināt otru telefona numuru, ko norādīt pieteikumā, ja ir tāda nepieciešamība un vēlme,” vēsta A. Strazda.

Pieteikšanās senioriem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Agrīnās pieteikšanās mērķis ir efektīvi plānot vakcinācijas kabinetu noslodzes un jaudas. Pirmie vakcīnas saņem tie iedzīvotāji, kuri iekļauti prioritārajās grupās. Šobrīd no prioritārajām grupām jau tiek vakcinēti veselības iestāžu darbinieki, kā arī pakāpeniski uzsāks sociālās aprūpes centru darbinieku un klientu vakcināciju.
“Februāra beigās plānots sākt arī pirmo senioru vakcināciju, tāpēc īpaši aicinām visus seniorus, kuri vecāki par 70 gadiem, jau tagad sevi piereģistrēt pa tālruni 8989, lai vakcīnu pieejamības brīdī varētu operatīvi sazināties un veikt vakcināciju,” uzsver A. Strazda.

Par prioritārajām grupām

Viņa norāda, ka vakcinācijas procesu nodrošinās gan ģimenes ārsti, gan ārstniecības iestādes, gan privātie medicīnas pakalpojumu sniedzēji. Vakcinācija pret “Covid-19” ir brīvprātīga. “Tajā pašā laikā maksimāli ātri vakcinējot vairumu sabiedrības, ir pamats atgriezties ierastajā dzīves ritmā bez ievērojamiem ierobežojumiem, ņemot vērā pētījumos balstītu imunitātes veidošanos,” uzsvēra A. Strazda.

Vakcinācijas kārtība tiks plānota pēc prioritāro grupu principa, kur priekšroka vispirms tiek dota cilvēkiem, kuru dzīvība vai veselība “Covid-19” dēļ ir visvairāk apdraudēta.

Nevienam no pieteikšanās kanāliem nav paredzēta priekšrocība vakcinācijas secības plānošanā. Neatkarīgi no tā, vai pieteikums tiks saņemts vietnē www.manavakcina.lv vai arī pa tālruni, brīdī, kad vakcīnas būs pieejamas, šie dati tiks izmantoti vakcinācijas procesa plānošanai un organizēšanai.

Ar cilvēku viedokļiem par un pret vakcinēšanos vēl vari izlasīt 12. februāra laikrakstā vai e-avīzē šeit.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.