Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sākas Uzticības tālruņa 116111 Ziemassvētku akcija

Foto: pixabay.com

Lai svētku laikā sniegtu bērniem un pusaudžiem psiholoģisko atbalstu un palīdzību, no 20. decembra līdz 26. decembrim Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko akciju  „Uzticies… Tevi dzirdēs un sapratīs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Svētku laiks daudzos iededz prieka un mīlestības sajūtu, nesot līdzi vēlmi būt ar tiem, kas mums ir dārgi. Ziemassvētku gaidīšanas un svinēšanas norises var uzšķilt laimes mirkļus, tomēr ne visiem svētku laiks ir skaistu brīžu piepildīts. Katru gadu uzticības tālrunī svētku laikā tiek saņemti zvani no bērniem, kuri jūtas vientuļi, nemīlēti, pamesti vai noskumuši. Šokolādes vai jaunu mantu vietā dažkārt daudz svarīgāk ir būt sadzirdētam, sajust, ka esmu vērtīgs, vajadzīgs, citi manī saredz labo – diemžēl svētku steigā pieaugušie piemirst bērniem dāvāt šīs sajūtas”, uzsver VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Anda Sauļūna. Šajā laikā Uzticības tālrunis īpaši aicina zvanīt vai rakstīt bērnus un pusaudžus un saņemt atbalstu – katrs bērns ir pelnījis rūpes un nedalītu uzmanību! Uzticības tālruņa speciālisti arī svētku laikā ir gatavi uzklausīt, palīdzēt atšķetināt grūtības, saskatīt iespējas, kā arī vienkārši būt blakus – pat, ja attālināti.

Vienmēr aicināti zvanīt arī vecāki vai likumiskie pārstāvji, pedagogi, kā arī citi speciālisti, kuru ikdiena ir saistīta ar bērniem.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis ir bezmaksas un darbojas visu diennakti. Zvanīt un saņemt atbalstu var anonīmi! Tomēr nereti vieglāk savas emocijas ir izteikt rakstiski – šādos gadījumos iespējams sazināties čatā (darba dienās no 12:00 – 20:00) un saņemt atbildi uzreiz, vai arī rakstīt e-konsultāciju uz e-pastu uzticibaspasts116111@bti.gov.lv . Sīkāka informācija meklējama mājaslapā www.uzticibastalrunis.lv Ar tālruņa speciālistiem iespējams sazināties arī izmantojot bezmaksas aplikāciju “Uzticības tālrunis”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.