Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sagatavota izglītojoša informācija par izvairīšanos no krāpniekiem un nelicencētu finanšu pakalpojumu sniedzējiem

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) sagatavojusi izglītojošu informāciju, lai Latvijas iedzīvotājiem sniegtu vērtīgus padomus, kā atpazīt krāpniekus un rīkoties, lai novērstu iekrišanu krāpnieku un nelicencētu finanšu pakalpojumu sniedzēju slazdos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

FKTK Licencēšanas daļas vecākais juriskonsults Ingus Valtiņš uzsver: “FKTK, Valsts policija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, bankas un citas institūcijas regulāri no iedzīvotājiem saņem informāciju par gadījumiem, kad krāpnieki izkrāpuši vai mēģinājuši izkrāpt finanšu līdzekļus. Rīkojoties steigā un nepārdomāti, ir liela iespēja pazaudēt finanšu līdzekļus bez cerībām tos atgūt. Vērtējot FKTK rīcībā nonākušo informāciju, redzams, ka finanšu krāpnieki kļūst aizvien izveicīgāki un uzstājīgāki, izmantojot metodes, kas var samulsināt pat finanšu jomā zinošus cilvēkus, tāpēc FKTK, rūpējoties par klientu aizsardzību, sagatavojusi vērtīgu informāciju.”

Lai brīdinātu iedzīvotājus būt piesardzīgiem un izglītotu par biežāk sastopamiem krāpšanas gadījumiem un krāpnieku paņēmieniem, FKTK sagatavojusi divus skaidrojošus informatīvos materiālus, kā arī informāciju, kas būtiska klientu interešu aizstāvībai, publicējusi FKTK mājaslapā: https://www.fktk.lv/klientu-aizsardziba/uzmanies-neiekriti-krapnieku-un-nelicencetu-pakalpojumu-sniedzeju-lamatas/.

Informatīvo materiālu vadmotīvs ir “Septiņreiz nomēri, pirms rīkojies”, proti, aicinām iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt saņemto piedāvājumu ieguldīt vai citu finanšu informāciju un lēmumu par savām finansēm pieņemt nesteidzīgi, bez citu personu izdarīta spiediena. Visbūtiskākais ir ievērot trīs pamatprincipus:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. Apstājies – brīdis, kad pārdomā saņemto informāciju un izvērtē situāciju, var pasargāt.
  2. Pārbaudi – ikvienam ir tiesības pārbaudīt informāciju un nesteidzīgi pieņemt atbildīgu lēmumu par finansēm.
  3. Aizsargā – aizdomīgās situācijās nekavējoties jāsazinās ar savu banku, lai pārliecinātos par savu finanšu drošību. Ja ir aizdomas par iesaisti krāpniecībā, par to jāziņo policijai, Patērētāju tiesību aizsardzības centram vai FKTK.

Materiāls “Uzmanies no finanšu krāpniekiem” skaidro, kādas pazīmes raksturo krāpnieku darbību un kā rīkoties, ja piezvanījis krāpnieks.

Materiāls “Uzmanies no nelicencētiem ieguldījumu pakalpojumiem” brīdina uzmanīties no ieguldījumu pakalpojumu piedāvātājiem, kas nav saņēmuši atļauju darbībai Latvijā. FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībnieku, un tikai darījumos ar licencētiem ieguldījumu piesaistītājiem klientu un viņa ieguldītos līdzekļus aizsargā valsts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.