Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Saeima konceptuāli atbalsta grozījumus, kas pašvaldībām ļaus pašām lemt par apvienoto pagastu pārvalžu izveidi

Ilustratīvs foto. Foto: Aivita Lizdika

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā “Par pašvaldībām”, kas noteiks, ka pašvaldības pašas būs tiesīgas lemt par apvienoto teritoriālo vienību jeb pagastu vai pilsētu pārvalžu izveidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāda kārtība aizstātu likumā pašlaik paredzēto iespēju attiecīgās pašvaldības novada pilsētā un novada pagastā vai divos novada pagastos izveidot kopīgu pagasta vai pilsētas pārvaldi ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra atļauju.

Saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīcībā esošo informāciju minēto atļauju ir lūgušas ap desmit pašvaldības, kas ļauj secināt, ka šāda prakse pašvaldībās nav ierasta.

Vienlaikus ministrija norādījusi, ka pašvaldības pārvaldes struktūras veidošana ir pašvaldības domes ekskluzīvās kompetences jautājums, turklāt katrā pašvaldībā ir atšķirīga sociālekonomiskā un ģeogrāfiskā situācija, ko vislabāk pārzina pati pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumprojekts pieļauj teritoriālā iedalījuma vienību apvienības izveidi tikai ar nosacījumu, ka katrā apvienību veidojošajā teritoriālā iedalījuma vienībā tiek nodrošināti līdz šim pagasta vai pilsētas pārvaldē pieejamie pakalpojumi – izziņu izsniegšana, nodokļu un nodevu maksājumu pieņemšana, pabalstu izmaksa, iesniegumu pieņemšana un informācijas pieejamības nodrošināšana par domes pieņemtajiem lēmumiem.

Tāpat Saeima šo likumprojektu lēma atzīt par steidzamu, kas nozīmē, ka to būs jāizskata vēl tikai vienā lasījumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.