Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Saeimā atbalstīta trešā daļa no “ManaBalss.lv” iesniegtajām iniciatīvām

Ekrānšāviņš

Līdz ar Baltkrievijas nerimstošo vēlmi būt demokrātiski brīvai valstij, aizvien aktuālāka kļūst vēlme tautai tikt sadzirdētai. Viena no iespējām, kā Latvijā paust savu nostāju, ir atdot savu balsi portālā “ManaBalss.lv”. Portāls darbojas deviņus gadus un šajā laikā Saeimā iesniegta 61 iniciatīva. No tām trešā daļa jeb 17 ir guvušas likuma spēku. “Alūksniešiem.lv” vēsta ReTV publicitātes vadītājs Andris Jurga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Saeimā atbalstītas trīs iniciatīvas: par pudeļu depozītsistēmu; par atļauju motocikliem lietot sabiedriskā transporta joslu un par transportlīdzekļa apliecību kredītkartes formātā. Taču jārēķinās, ka visas šīs iniciatīvas līdz nonākšanai parlamentā un likuma spēka iegūšanai, gaidījušas krietnu laiku.

Annija Emersone no portāla “ManaBalss.lv” ReTV Ziņām atzina: “Ja vienā gadā iesniedz iniciatīvas, tad ļoti reti būs tā, ka gada laikā vispār paspēs pieņemt lēmumu, ko ar to iniciatīvu darīt, vai to atbalstīt, vai nē. Jo tas lēmumu izskatīšanas process ir garāks, visbiežāk tas ir garāks par vienu gadu, līdz ar to, ja mēs iesniedzam 2019. gadā, tad reti, kad varam sagaidīt rezultātu tajā pašā gadā.”

Kā ReTV Ziņām norāda portāla pārstāve, daļa iniciatīvu rada rezonansi un gūst atbalstu vēl pirms nokļūšanas Saeimā: “Tās ir kādas 19 iniciatīvas, kas ir atbalstītas, kopš “ManaBalss.lv” eksistē, bet tās, kuras nav vispār savākušas vēl 10 000 – tas ir tas sabiedrības pilsoniskais lobijs, bet politiķi ierauga, ka redz, kur ir kaut kas, par ko cilvēki iestājas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis ir unikāls rīks starptautiskā mērogā, kur iedzīvotājiem ir iespēja iesaistīties Saeimas darbā,” – tā ReTV Ziņām stāsta politoloģe, PROVIDUS vadošā pētniece Līga Stafecka: “Principā, Saeimai nav izvēles, kā skatīt šo priekšlikumu un domāt, ko ar to risināt – pat ja šis priekšlikums netiek atbalstīts tālāk kādā likumu veidā, tad šī ir skaidra ziņa, ka tā ir pietiekami liela problēma Latvijas iedzīvotājiem un saprātīgs politiķis to ņemtu vērā.”

Sociologs Arnis Kaktiņš, tāpat kā Stafecka, norāda – būtu vēlams, lai politiķi vairāk pievērstu uzmanību iniciatīvām arī pirms tās ir guvušas 10 000 balsu atbalstu: “Tas, ko man kā pilsonim gribētos, lai viņi stingri vairāk, stingri vairāk ieklausītos un ieskatītos, kas tur notiek, bet, nu, vienlaicīgi mēs nevaram teikt, ka tur arī valda pilnīga ignorance.”

Šobrīd portāls strādā pie tā, lai rastu risinājumu, kā piedāvāt iespēju balsot arī tiem, kuriem digitālas ierīces nav pieejams.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.