Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

SAC “Pīlādži” notiek arī rehabilitācijas procesi

Šonedēļ sociālās aprūpes centrā turpinās aktīva iemītnieku rehabilitācija. Tas nepieciešams, lai klientiem nesamazinātos funkcionālās spējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, vakar, 2. septembrī, notika sviesta pupiņu tīrīšana. Tā darbojoties, notiek ķermeņa sīkās motorikas vingrināšana, tiek stimulēta asinsrite un modrība. Kā uzsver sociālā darbiniece Ieva Vimba, iemītniekiem ļoti patīk šādi mazi darbiņi, jo darot kopā ar pārējiem, ir pavisam citas izjūtas. Notiek sarunas, smiešanās, dalīšanās pārdomās, kā šādus darbus veikuši mājās. Rezultātā, iemītniekiem ir labs noskaņojums visai dienai, labi padarītā darba sajūta, jo piepildīta liela bļoda ar izlobītām pupiņām un izteikts vēlējums, vēl piedalīties tādās aktivitātēs.

Savukārt, 3. septembrī sociālā aprūpes centra darbinieki senioriem sagādājuši nākamo darbiņu – atvesti divi lieli spaiņi ar āboliem, kuri jānomizo un jāsagriež šķēlēs, lai ziemā centrā būtu produkti no kuriem vārīt garšīgus ēdienus. Atkal iemītnieki labprāt piedalās šajā aktivitātē.

Čaklākie sviesta pupiņu lobītāji un ābolu mizotāji bija Aīda Auziņa, Aina Šterna, Aldis Janka, Kārlis Jansons, Guntis Stilve, Māra Bondarenko, Maiga Gaida Boka, Zeltīte Cvetkova, Ilze Skangale, Vija Līviņa un citi seniori. “Paldies visiem, kuri piedalījās,” teic I. Vimba.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. septembrī “Pīlādžu” zālē notika aktīva vingrošana. Prieks, ka centra iemītnieki izkustējās, spēlēja novusu, izmantoja dažādus trenažierus un vingrošanas rīkus, lai stimulētu asinsriti un sajustos labāk.

Malači, mēs visu varām, ja tikai gribam! Pamazītiņām notiek funkcionālo spēju uzlabošana.

Foto: Ieva Vimba

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.