Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rūpējoties par drošības risku minimizēšanu, sūtījumu izsniegšanas faktu viedierīcēs fiksēs pasta darbinieki

Foto: publicitātes/ Latvijas Pasts

Ievērojot valstī ieviestos epidemioloģiskās drošības pasākumus un normatīvo aktu sniegtās tiesības, pasta komersants atbilstoši grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā infekcijas izplatības laikā var nepiemērot normatīvajos aktos noteikto prasību par pienākumu adresātam parakstīties par to sūtījumu saņemšanu, kam nepieciešams saņēmēja paraksts, “Alūksniešiem.lv” vēsta Latvijas Pasta komunikācijas nodaļas pārstāvji. Tas nozīmē, ka turpmāk, rūpējoties par drošības risku minimizēšanu, šādu sūtījumu izsniegšanas faktu elektroniskajās ierīcēs fiksēs Latvijas Pasta darbinieki: pastnieki – mobilajos viedtālruņos, Eksprespasta kurjeri – mobilajos termināļos, pasta nodaļu operatori – kases sistēmu elektroniskā paraksta ierīcēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā pasta komersants Covid-19 infekcijas izplatības laikā var nepiemērot normatīvajos aktos noteikto prasību par pienākumu adresātam parakstīties informatīvā paziņojuma zonā datums un paraksts vai uz paraksta attēla iegūšanas aparāta sensora, ja pasta komersants, izmantojot sūtījumu apstrādes sistēmas, kas sagatavo un apkopo sūtījumu saņemšanas datus, nodrošina dokumentārus vai elektroniskus pierādījumus tam, ka konkrētais sūtījums ir izsniegts.

Vairāku veidu – ierakstītu, apdrošinātu, eksprespasta – pasta sūtījumu piegādes nosacījumi paredz to nodošanu klienta rokās pret parakstu. Šāda kārtība saglabāsies arī turpmāk, izsniedzot attiecīgos sūtījumus klientam personiski un ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus.

Taču, lai minimizētu risku, ko Covid-19 izplatības turpināšanās varētu radīt klientu parakstīšanās elektroniskajās ierīcēs par sūtījumu saņemšanu, turpmāk izsniegšanas faktu Covid-19 infekcijas izplatības laikā fiksēs paši Latvijas Pasta darbinieki. Pastnieki šāda sūtījuma izsniegšanu fiksēs mobilajā viedtālrunī, Eksprespasta kurjeri – mobilajā terminālī, bet pasta nodaļu operatori – elektroniskā paraksta ierīcē pie kases sistēmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Minētā kārtība būs spēkā līdz jaunām izmaiņām. Analoga sistēma Latvijas Republikā bija spēkā arī ārkārtējās situācijas laikā un tiek piemērota vairākās Eiropas valstīs.

Latvijas Pasta darbiniekiem noteikti pastiprināti personiskās higiēnas un inventāra papildu dezinfekcijas pasākumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.