Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rudenīgie apstākļi liek būt modrākiem uz ceļa

Septembrī Vidzemē kopumā avārijās dzīvību zaudējuši septiņi cilvēki, tajā skaitā bērns. Savukārt Valsts policijas Alūksnes iecirkņa apkalpojamā teritorijā apkopotā septembra statistika nav melnās krāsās, un ceļu uzraudzības darbinieki cer, ka tā tas arī paliks. Tomēr ir secinājumi, kuros jāieklausās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Aleksandrs Fins stāsta, ka aizvadītajā mēnesī ir tikai viens cietušais, kurš kritis no velosipēda, pats nebūdams pietiekami uzmanīgs. Nopietni ievainojumi šajā laika posmā nav gūti, taču ir virkne pārkāpumu, kas var izraisīt bīstamas sekas.

“Septembrī pastiprināti strādāts pie mācību iestādēm un tiešā to tuvumā. Šajās patruļās policijas novērojumi liecina, ka autovadītāji bieži novieto transportlīdzekļus neatļautas vietās – pret iestāžu iebrauktuves vārtiem, tuvāk par pieciem metriem no gājēju pārejām un no krustojumiem. Tāpat aicinu būt uzmanīgiem un neatstāt savus transportlīdzekļus neaizslēgtus, vēl jo vairāk – ar iedarbinātu motoru. Šādā veidā tiek provocēts iespējams noziedzīgs nodarījums, kad var tikt nozagtas transportlīdzeklī esošās mantas vai arī pats transportlīdzeklis,” savus septembra novērojumus dara zināmus A. Fins.

Lūgts novērtēt situāciju ceļu satiksmē kopumā, A. Fins atzīst: “Novērojumi un policijas rīcībā esošā statistika liecina, ka iecirkņa apkalpojamajā teritorijā ceļu satiksmes dalībnieku kultūra ir uzlabojusies, neskaitot sabiedrības daļu, kam šis tiesiskās apziņas līmenis būtu jāpieslīpē.” Viņš arī atgādina, ka satiksmes drošības uzturēšana nav tikai policijas, bet arī pašu satiksmes dalībnieku ziņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SEPTEMBRĪ ALŪKSNES IECIRKNĪ

► Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Alūksnes iecirkņa apkalpojamā teritorijā reģistrēti astoņi ceļu satiksmes negadījumi, no tiem pieci par negadījuma vietas atstāšanu.

► Viena ceļu satiksmes negadījuma rezultātā ir viens cietušais – šajā gadījumā velosipēda vadītājs, nebūdams pietiekoši uzmanīgs, krita, gūstot miesas bojājumus, par ko Administratīvā pārkāpuma lietvedība netiek uzsākta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

► Kopumā par administratīvajiem pārkāpumiem ceļu satiksmē uzsākti 325 administratīvo pārkāpumu procesi, no tiem 209 – par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

► Apturēti pieci mehānisko transportlīdzekļu vadītāji, kuri, neraugoties uz iespējamo apdraudējumu sev un citiem, sēdušies pie spēkratu stūres un vadījuši tos alkoholisko vielu reibumā (nevienam no fiksētajiem pārkāpējiem nebija transportlīdzekļu vadīšanas tiesību).

► Konstatēti astoņi iereibuši velosipēdu vadītāji, kas pārvietojās satiksmē.

Informē Aleksandrs Fins

AKTUĀLS ATGĀDINĀJUMS

! Brauktuves rīta stundās ir mitras, klātas ar nokritušajām lapām, tādēļ katram vadītājam individuāli jānovērtē ceļš atbilstoši situācijai, ievērojot distanci un laikus bremzējot;

! No rītiem laikus jāsagatavo transportlīdzeklis braukšanai, lai būtu droši un pārskatāmi, kas notiek apkārt, jo rīta stundās, miglai sēžoties, logi var būt necaurredzami;

! Jāatceras, ka gaisa temperatūra var noslīdēt līdz 0 un pat mīnus grādiem, tādēļ uz brauktuvēm var veidoties apledojums;

! Rītausmas un krēslas laikā gājējiem un velosipēdistiem jālieto atstarojošās vestes, lai viņi tiešām būtu labi saredzami, atbilstoši ceļu satiksmes noteikumu prasībām;

! Jāņem vērā, ka Alūksnes un Apes novadu teritorijā joprojām tiek veikti ceļu remontdarbi, tādēļ policija atgādina, ka ir jāievēro ceļa zīmēs noteiktās prasības, jāciena sevi un citus, lai izvairītos no incidentiem.

FOTO:

SARGĀ SEVI ARĪ PATS. “Policija iegulda savu darbu 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā, lai rūpētos par iedzīvotāju drošību, tāpēc aicinām par to piedomāt arī pašiem,” saka inspektors A. Fins.

Sandra Apine

SEPTEMBRĪ VIDZEMĒ UN VALSTĪ

► Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā septiņi cilvēki, bet valstī pavisam kopā 17 cilvēki.

► Savukārt deviņu mēnešu atskaites periodā valstī reģistrēti 13654 ceļu satiksmes negadījumi, no kuriem 2641 gadījumi ar cietušām personām un pavisam cietuši 3180 cilvēki, bet gājuši bojā 100 cilvēki.

Avots: Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde

Teksts un foto: Sandra Apine

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.