Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rokdarbnieces ada siltas zeķes karavīriem

93 PĀRI ZEĶU. Alūksnes senioru biedrības “Sudrabs” čaklās adītājas pagājušajā gadā noadījušas pavisam 93 dažādu krāsu un izmēru vilnas zeķu pārus. Tos viņas nolēmušas sūtīt uz Ukrainu karavīriem frontē, lai šādi atbalstītu un iepriecinātu karā cietušās valsts cilvēkus. Tapuši arī 88 pūriņi Alūksnes novada jaundzimušajiem bērniem, un tos rokdarbnieces darinās arī šogad.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības “Sudrabs” vadītāja Gita Tortuze un viena no čaklajām adītājām Velta Skuja laikrakstam pastāstīja, ka uz Ukrainu jau pavasarī aizceļojuši 38 pāri silto zeķu, bet tagad vēl nosūtīs 55. Tādējādi kopumā alūksnietes ukraiņiem būs palīdzējušas, nosūtot adījumus 500 eiro vērtībā. “Zeķītes sagatavosim, iepakosim, lai varam kopā ar nākamo auto nogādāt Ukrainā. Ļoti ceram, ka tās nonāks ukraiņu karavīriem vēl līdz pavasarim. Tomēr esam nolēmušas, ka nākamos zeķu adījumus ziedosim saviem, Latvijas, karavīriem. Arī pie mums ir aukstas ziemas, un, iespējams, viņiem tās lieti noderēs,” saka G. Tortuze. “Sudraba” rokdarbnieču adītās zeķes nēsā arī ugunsdzēsēji, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, vecīši sociālās aprūpes centrā “Alūksne” un citi, kuriem seniores tās dāvinājušas. Biedrībā ir vidēji sešas adītājas, kuras šos rokdarbus strādā, lai īsinātu laiku, lai iepriecinātu sevi un citus.

Arī pūriņi mazajiem

Tomēr zeķu adīšana nav vienīgā “Sudraba” dalībnieču nodarbe. Iepriekšējos gados realizēti dažādi projekti, lai zināšanas un prasmes arī papildinātu. Pagājušajā gadā gan tie izpalikuši, tomēr seniores turpināja darināt pūriņus novadā jaundzimušajiem bērniņiem. Pērn tos saņēmuši pavisam 88 mazuļi. “Drīzumā šim nolūkam saņemsim sponsoru finansējumu jaunas dzijas iegādei. Tad jau piekto gadu pēc kārtas atkal taps skaistas krāsainas jaciņas, cepurītes un zeķītes novada mazulīšiem,” saka V. Skuja. “Vairāk adīšanai seniores pievēršas ziemas periodā, jo mums visām ir dārzi, kuros rosāmies vasarā. Tad brīvā laika adīšanai ir mazāk,” piebilst G. Tortuze.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.