Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Reģionālo attīstības centru apvienība rosina veidot īpašu ceļu programmu uzņēmējdarbības atbalstam

pixabay.com

Reģionālo attīstības centru apvienība (RACA) rosina valdību veidot īpašu ceļu programmu uzņēmējdarbības atbalstam, šodien preses konferencē informēja RACA valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un Valkas mērs Vents Armands Krauklis (“Vidzemes partija”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norādīja, ka uzņēmēji un iedzīvotāji pašvaldībām lūdz sakārtot ceļus, jo tie ir galvenais priekšnosacījums, lai reģionos attīstītos uzņēmējdarbība un cilvēki izvēlētos dzīvot arī laukos.

Vēstulē valdībai uzsvērts, ka ražošanas attīstība ir viens no stūrakmeņiem, lai Latvija kļūtu par valsti, kas spēj nodrošināt pilnvērtīgu dzīvi iedzīvotājiem. RACA pašvaldības norāda, ka ir daudz darījušas, lai esošie uzņēmēji un jauni investori radītu modernas, efektīvas darba vietas reģionos. Saskaņā ar jaunākā Latvijas reģionu attīstības pārskata datiem pēdējos piecos gados visstraujāk augošais eksports bijis tieši RACA pašvaldībās – Līvānos, Gulbenē, Valkā, Kuldīgā.

Taču uzņēmējdarbības attīstību būtiski bremzē sliktā ceļu infrastruktūra, reģionos aizvien ir uzņēmumi, kuri rudeņos un pavasaros nespēj pievest izejvielas un nogādāt gatavo produkciju patērētājiem, jo ceļš ir faktiski neizbraucams, norāda pašvaldības.Transportēšanas laikā tiek bojāta produkcija, rodas neparedzēti izdevumi, uzsvērts vēstulē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) ceļu programmā ir plānoti 300 miljoni eiro, taču uzņēmumi nereti atrodas vietās, ko nesasniedz reģionālās nozīmes ceļš. Šādi uzņēmumi nodrošina vienmērīgu apdzīvotības struktūru visā valsts teritorijā un ir nozīmīgs valsts ekonomikas virzītājs, atzīmē RACA.

Apvienība uzskata, ka Eiropas Savienības (ES) līdzekļus Covid-19 seku likvidēšanai un ekonomikas sildīšanai vajadzētu novirzīt īpašas ceļu programmas izveidei, tādējādi veicinot uzņēmējdarbības attīstību reģionos. Programmas līdzekļus to ieskatā vajadzētu novirzīt gan valsts, gan pašvaldību ceļu remontēšanai, asfaltēšanai, kas ir nepieciešami eksportējošiem uzņēmumiem.

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers (V) sacīja, ka pašvaldības vadība šopavasar organizēja individuālas tikšanās ar novada uzņēmējiem un lauksaimniekiem, lai apzinātu uzņēmēju attīstības plānus, to īstenošanu kavējošos faktorus un plānotu pašvaldības iespējas sniegt atbalstu uzņēmējdarbībai nepieciešamās infrastruktūras uzlabošanā vai radīšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Uzņēmēji norādīja, ka nepieciešami uzlabojumi viņu darbībai nozīmīgu ceļu uzturēšanā – biežāku greiderēšanu, grāvju rakšanu, tāpat arī inženierkomunikāciju, sakaru nodrošinājumu, dažādas infrastruktūras būves, angārus, laukumus izejvielu vai produkcijas glabāšanai,” sacīja Adlers.

Krauklis piebilda, ka nereti ceļu infrastruktūra ir iemesls tam, kādēļ reģionu uzņēmēji savu ražošanu pārceļ uz Rīgu vai Pierīgu.

Savukārt Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (ZZS) norādīja, ka liela daļa pašvaldības līdzekļu ir novirzīti ceļu atjaunošanai. Ja uzņēmēji redz, ka pašvaldībā tiek attīstīta ceļu infrastruktūra, tad arī viņi investē ražošanas paplašināšanā, piemēram, putnu gaļas ražotājs “Lielzeltiņi”, kas pagājušajā finanšu gadā investēja pamatlīdzekļos 341 000 eiro, sacīja Jātnieks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.