Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

PVN tiks piemērots visai sūtījuma vērtībai, sākot no pirmā centa

No šī gada 1.jūlija spēkā stāsies izmaiņas Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos par e-komercijas sūtījumiem piemērojamo pievienotās vērtības nodokli (PVN), skaidro VID pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norāda, ka jaunie ES PVN e-komercijas noteikumi paredz, ka tiks atcelts PVN atbrīvojums importējamajām precēm, kuru vērtība ir mazāka par 22 eiro. Tādējādi pilnīgi visām precēm, kuras privātpersona iegādāsies interneta veikalos ārpus ES, tiks piemērots PVN.

PVN tiks piemērots visai sūtījuma vērtībai, sākot no pirmā centa saskaņā ar Latvijā spēkā esošo PVN likmi, t.i., 21% (vai samazināto likmi, piemēram, 12% grāmatām). Aprēķinot PVN, tiek ņemtas vērā arī preču piegādes izmaksas, kā arī par preci aprēķinātais muitas nodoklis un akcīzes nodoklis, ja tādi ir piemērojami.

Savukārt muitas nodoklis – tāpat kā līdz šim – būs jāmaksā, ja preču vērtība sūtījumā pārsniegs 150 eiro (izņemot, alkoholiskos dzērienus, smaržas un tualetes ūdeņus, kuriem muitas nodokļa atbrīvojums netiek piemērots). Muitas nodokļa likme ir atkarīga no konkrētā preces veida, tā ir noteikta atbilstoši konkrētās preces tarifa klasifikācijai saskaņā ar Kombinēto nomenklatūru (2021.gadā spēkā ir Komisijas 2020. gada 21. septembra Īstenošanas regula (ES) 2020/1577, ar ko groza I pielikumu Padomes Regulā (EEK) Nr. 2658/87 par tarifu un statistikas nomenklatūru un kopējo muitas tarifu).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan par precēm maksājamā PVN, gan muitas nodokļa (ja piemērojams), kā arī akcīzes nodokļa par akcīzes precēm summa sistēmā tiks aprēķināta tajā brīdī, kad tiks noformēta vienkāršotā muitas deklarācija par konkrēto preci.

Piemēram: persona interneta veikalā ārpus ES iegādāsies preci 15 eiro vērtībā, tās piegādes izmaksas būs 2 eiro. Sūtījumā būs prece, kurai piemērojama PVN standarta likme 21% apmērā. Aprēķinot PVN, tiks ņemta vērā preces vērtība un piegādes izmaksas. Līdz ar to saņēmējam būs jāsamaksā PVN: 21% no 17,00 eiro (15+2)= 3,57 eiro.

Līdz ar to saņēmējam būs elektroniski jāiesniedz muitas deklarācija un jāsamaksā PVN par jebkādas vērtības precēm (t.i., sākot no pirmā centa).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domājot par klientu ērtībām

VID jau tagad ir nodrošinājis ikvienai privātpersonai, kura saņem sūtījumus no trešajām valstīm, iespēju preces deklarēt elektroniski, VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā aizpildot vienkāršoto Importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem. To var izdarīt latviešu, angļu vai krievu valodā. Plašāka informācija: https://www.vid.gov.lv/lv/pasts .

Šī vienkāršotā deklarācija tiks pielāgota izmaiņām, kas stāsies spēkā šī gada 1.jūlijā, un līdz ar to ikvienai personai būs iespēja pašai bez maksas aizpildīt vienkāršoto importa muitas deklarāciju pasta sūtījumiem.

Taču, protams, joprojām būs iespēja sūtījuma atmuitošanu par samaksu uzticēt, piemēram, Latvijas Pasta vai eksprespasta muitas brokerim u.c.

Jaunie noteikumi – no 2021. gada 1. jūlija visas zemas vērtības sūtījumos no jebkuras trešās valsts saņemtās preces ES aplikt ar PVN neatkarīgi no to vērtības – attiecas ne tikai uz Latviju, bet uz visām Eiropas Savienības valstīm. Šo izmaiņu mērķis ir atjaunot vienlīdzīgus konkurences apstākļus ES tirgotājiem un aizsargāt ES dalībvalstu nodokļu ieņēmumus. No trešajām valstīm importēto zemas vērtības preču sūtījumiem vairs netiks piemērots atbrīvojums no PVN, tādējādi atceļot līdzšinējās priekšrocības salīdzinājumā ar precēm, ko piedāvā e-komercijā iesaistītie ES tirgotāji un tradicionālie veikali, skaidro VID pārstāve.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.