Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

PVD: Nelielos apjomos bērzu un kļavu sulas drīkst tirgot bez reģistrācijas

Foto: 1188.lv/ attēlam ilustratīva nozīme

Nelielos apjomos bērzu un kļavu sulas drīkst tirgot bez reģistrēšanās Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD), liecina aģentūrā Leta ievietotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PVD atgādina, ka bērzu un kļavu sula ir svaiga nepasterizēta sula, kurai var būt pievienotas rozīnes, augu daļas, cukurs un medus. Bērzu un kļavu sulu iegūšanu (ražošanu) un tirdzniecību nelielos apjomos regulē Ministru kabineta noteikumi “Higiēnas prasības augu izcelsmes produktu primārajai ražošanai un tiešajai piegādei galapatērētājam nelielā apjomā”.

Noteikumos noteiktas higiēnas prasības sulu iegūšanai, sulu daudzuma uzskaites, iepakošanas un marķēšanas prasības. Līdztekus noteikumi paredz, ka sulas līdz 300 litriem ražotājs kalendārā gadā drīkst piegādāt tieši, bez reģistrācijas PVD.

Tāpat sulu ražotājam noteikts, ka jānodrošina pārdotās sulas uzskaite, dokumentējot informāciju par produkta apjomu, ieguves vietu un laiku. Līdztekus sulas jāiepilda vienreizlietojamā iepakojumā, kurš atļauts saskarei ar pārtiku, vai tīros stikla traukos. Savukārt marķējuma etiķetē jānorāda tirdzniecības nosaukums “Bērzu sula” vai “Kļavu sula”, pievienotās sastāvdaļas, tilpums, derīguma termiņš (“Izlietot līdz”), uzglabāšanas apstākļi un produkta ražotāja nosaukums vai vārds, uzvārds un adrese.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpretī mazumtirdzniecības uzņēmums, pieņemot produktus izplatīšanai, reģistrē informāciju par produktu, tā apjomu, ieguves vietu, piegādes datumu un produktu ražotāju.

Gadījumos, ja sulas tiek piedāvātas degustācijai, pārdevējam ir jābūt nodrošinātam ar vienreizlietojamajām glāzītēm un jāievēro degustācijas noteikumi.

Dienests iesaka patērētājiem, pirms sulu iegādes, novērtēt sulu pārdevēja uzticamību, to vai ir pieejama informācija par sulu ražotāju, kādos traukos ir iepildītas sulas. kā arī vai ir nodrošināts marķējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PVD norāda, ka nekontrolē sulu ražošanu nelielos apjomos, bet aizdomu un sūdzību gadījumos tirdzniecības vietās drīkst pieprasīt informāciju par sulu ražotāju un sulu uzskaites dokumentus.

PVD ir ZM pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.