Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

PVD aicina patērētājus būt uzmanīgiem, pērkot pārtiku internetā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina – iegādājoties pārtikas produktus sludinājumu portālos un sociālās saziņas vietņu interešu grupās, vienmēr pārliecināties, vai produktu tirgotājs ir identificējams kādā no Pārtikas un veterinārā dienesta reģistriem – https://registri.pvd.gov.lv/, informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Meisters uzsver, ka kegādājoties un lietojot uzturā pārtikas produktus no neidentificējamiem, tātad – visticamāk nelegāliem ražotājiem un tirgotājiem, patērētājs apdraud savu un savas ģimenes veselību.

Caurskatot dažādu vietņu saturu, PVD ir identificējis vairākas dzīvnieku izcelsmes produktu – medījumu gaļas konservu, putnu gaļas un citu gaļas produktu, konditorejas izstrādājumu, citu valstu izcelsmes ogu un dārzeņu tirgotājus, kuri savos sludinājumos nav norādījuši nedz uzņēmuma nosaukumu, nedz patērētājam obligāti sniedzamo informāciju par produktu. Šie tirgotāji, ja vispār ir identificējami, nav atrodami nevienā no PVD reģistriem, tātad pārtikas apritē piedalās nelegāli, norāda PVD pārstve.

PVD atgādina, ka sludinājumā, kas aicina iegādāties pārtikas produktus, ir obligāti jābūt norādītam pārtikas apritē iesaistītā uzņēmuma nosaukumam, vēlams – PVD reģistrācijas numuram, lai patērētājs varētu pārliecināties, vai uzņēmums ir reģistrēts PVD. Tāpat pirms pirkuma veikšanas patērētājam ir jābūt pieejamai visai informācijai par pārtikas produktu, ko tas grasās iegādāties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja tiek iegādāti tādi pārtikas produkti, kuru uzglabāšanas un transportēšanas laikā jānodrošina atbilstoša temperatūra, piemēram, gaļas produkti, to piegāde, izmantojot pakomātu starpniecību, nav pieļaujama. Turklāt pakomātu kompānijas savos iekšējos noteikumos ir norādījušas, ka pakomātos aizliegts sūtīt ātri bojājošos pārtikas produktus un sūtījumus, kuriem nepieciešams nodrošināt speciālu temperatūras režīmu.

Tāpat neiesakām iegādāties aukstumā uzglabājamus dzīvnieku izcelsmes produktus, ja tie pircējam tiek atvesti transportlīdzeklī, kas nav aprīkots ar iekārtām atbilstošas temperatūras uzturēšanai.

PVD aicina patērētājus būt piesardzīgiem un neiegādāties nezināmas izcelsmes, apšaubāmas kvalitātes pārtikas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

produktus no PVD nereģistrētiem pārtikas produktu ražotājiem un/ vai izplatītājiem. Nezināmas izcelsmes produkti apdraud patērētāju veselību, jo tie var būt ražoti, pārvadāti un izplatīti nepiemērotos higiēnas apstākļos un neatbilstošā temperatūrā, pieļaujot pārtikas piesārņojuma risku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.