Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Putekļu mākonī pēc peldes

“Alūksnes un Malienas Ziņu” redakcijā vērsās kāds lasītājs, kurā sašutumu raisīja ceļa segums gar peldvietu “Šūpalas” Mārkalnes pagastā. Vīrietis uzsvēra, ka, automašīnām braucot, tās veido ievērojamus putekļus un nopeldoties gluži vai jāiet noskaloties vēlreiz, jo automašīnas šeit neievēro ceļa zīmi 70 un rada putekļu mākoni. Viņš jautā, vai šo ceļu nav plānots apstrādāt ar pretputes materiālu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nav labiekārtotas pludmales

Tā kā šis nav pašvaldībai piederošs ceļš, vērsāmies pēc atbildes pie VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”. Komunikācijas daļas vadītāja Sigita Paula informē, ka ceļu tīkla īpašnieks VSIA “Latvijas Valsts ceļi” plāno ikdienas uzturēšanas darbu veikšanu uz valsts autoceļiem, tajā skaitā arī valsts autoceļu atputekļošanu, savukārt “Latvijas autoceļu uzturētājs” ir plānoto darbu izpildītājs.

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova informē, ka valsts autoceļu uzturēšana notiek nepietiekama finansējuma apstākļos, kas nozīmē, ka nav iespējams veikt visu nepieciešamo grants segumu atputekļošanu. “Tāpēc atputekļojamo posmu apstiprinātajā plānā 2022. gadam iekļauti tikai intensīvāk noslogotie autoceļu posmi ar grants segumu, kur tiešā ceļa tuvumā atrodas dzīvojamās mājas. Minētajā valsts autoceļa V389 Lāzberģis – Šļukums posmā ir zema satiksmes intensitāte, nav apdzīvojamo māju, kā arī nav labiekārtotas pludmales. Iedzīvotāji ezera krastu izmanto kā peldvietu, šī iemesla dēļ posmā ieviests ātruma ierobežojums 70km/h. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu kontrolē Valsts policija, līdz ar to pašvaldībai bū-
tu jāvēršas Valsts policijā ar lūgumu, pievērst pastiprinātu uzmanību šim posmam,” uzsver A. Kononova.

Nesaskata problēmu

Viņa arī informē, ka līdz iespējai būtiski uzlabot valsts vietējā autoceļa V389 grants seguma stāvokli nodrošinās komplekso ikdienas uzturēšanas darbu izpildi atbilstoši noteiktajai C uzturēšanas klasei un Ministru kabineta 2021. gada 7. janvāra noteikumu Nr. 26 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli” prasībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī dažiem peldētājiem automašīnu saceltie putekļi pie peldvietas “Šūpalas” traucē, ir arī tādi, kuri tajā nesaskata problēmu. Peldvietā satiktā alūksniete Gunita Gusta uzsvēra, ka viņai ne reizi nav traucējuši putekļi un tie kādam var traucēt, ja plānots kāds pikniks vai ilgāka pasēdēšana krastā, taču ne tad, ja uz peldvietu atbraukts vienkārši nopeldēties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.