Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Puņķu gadījumā – uz “Covid-19” testu?

Foto: pixabay.com

Līdz ar rudeni arī Alūksnes un Apes novados sākušas cirkulēt augšējo elpceļu saslimšanas. “Covid-19” joprojām spēkā esošo ierobežojumu dēļ arī starp vecākiem Alūksnes un Apes novados raisās jautājums: vai tiešām katru iesnu un klepus gadījumā jāsūta bērnam veikt “Covid-19” testu, pretējā gadījumā uz apskati pie ārsta netiec, bet, lai atgrieztos skolā, obligāti vajag ārsta zīmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādus gadījumus redakcija pēdējās nedēļas laikā uzklausījusi jau vairākus, tādēļ skaidrojām situāciju pie speciālistiem. Arī SIA “Centrālā laboratorija” Alūksnes filiāles vadītāja Valda Broka – Priedīte norāda, ka Alūksnes punktā veikto “Covid-19” testu apjoms ir palielinājies vairāk kā uz pusi.

Slimību profilakses un kontroles centra (SKPC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja apstiprina – šoruden jau sākušas cirkulēt augšējo elpceļu saslimšanas un atgādina vecākiem – lai savus bērnus pasargātu un ātrāk reaģētu, ielādēt viņu mobilajos tālruņos aplikāciju “Apturi Covid”.

Arī Veselības ministrijā uzsver: ja bērnam ir slimības pazīmes, izglītības iestādi apmeklēt nedrīkst, un tā bijis vienmēr.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā to, ka palielinājies pa tālruni 8303 saņemto pieteikumu skaits “Covid-19” testa veikšanai, SIA “Centrālā laboratorija” nodrošina pieteikšanos “Covid-19” testam arī elektroniski, rakstot e-pastu: analizes@laboratorija.lv , obligāti norādot vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru un vēlamo analīžu nodošanas laiku un vietu. Laboratorijas darbinieks sazināsies pa norādīto kontakttālruni, lai veiktu pierakstu.

Plašāk par speciālistu ieteikumiem lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņas” 15. septembra laikraksta numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.