Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pūce pārmet nepietiekami strauju un mērķtiecīgu lēmumu pieņemšanu labklājības līmeņa celšanā senioriem

Foto: Unsplash

Lēmumi, kas veicinātu labklājības līmeņa celšanu senioriem varētu tikt pieņemti straujāk un mērķtiecīgāk, uzskata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP). “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru Leta informēja ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Agnese Vārpiņa, Pūce piedalījās Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valdes izbraukuma sēdē Talsos, lai pārrunātu senioriem aktuālos jautājumus.

Ministrs norāda, ka atbalsts senioriem ir svarīgs aspekts arī administratīvi teritoriālās reformas kontekstā. Pašvaldību reformas viens no pamatmērķiem ir rīkoties visu Latvijas iedzīvotāju interesēs, lai būtu iespēja saņemt kvalitatīvus pakalpojumus neatkarīgi no dzīves vietas. Senioriem aktuālajiem veselības aprūpes un sociālās palīdzības pakalpojumiem jābūt kvalitatīviem un pieejamiem, par samērīgām izmaksām.

“Nepietiekama pensija, kvalitatīva un pieejama veselības aprūpe, vientulība un sociālā atstumtība ir lielākās problēmas, ar ko saskaras Latvijas seniori. To skaidri zinām ikviens, jo mums katram ģimenē ir seniori, kuri sastopas ar ļoti līdzīgiem, jau gadu gadiem sasāpējušiem jautājumiem. Tiem tiek meklēti konkrēti risinājumi. Protams, par jomu atbildīgie – gan tie, kam Labklājības ministrijas (LM) politiskā vadība uzticēta šobrīd, gan iepriekš – lēmumus varētu pieņemt arī straujāk un mērķtiecīgāk,” saka Pūce.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz Satversmes tiesā ierosināto lietu, tiek piedāvāts celt vecuma pensijas bāzi līdz 163 eiro tagadējo 80 eiro vietā, pagājušajā nedēļā medijiem paziņoja Petraviča.

Savukārt personām ar trešās grupas invaliditāti šī atbalsta mehānisma bāzi piedāvāts celt līdz 163 eiro pašreizējo 80 eiro vietā. Tikmēr personām ar otrās grupas invaliditāti paredzēts palielināt pensijas līdz 228 eiro esošo 112 eiro vietā, kamēr pirmās – 260,80 eiro tagadējo 128 eiro vietā.

Labklājības ministrijas priekšlikumā ietilpst arī plāns celt personu ar trešās grupas invaliditāti kopš bērnības pensijas bāzi līdz 191 eiro esošo 122,69 eiro vietā, kā arī personu ar otrās grupas invaliditāti kopš bērnības pensijas līdz 267,40 eiro tagadējo 171,77 eiro. Tāpat paredzēts palielināt personu ar pirmās grupas invaliditāti kopš bērnības pensijas līdz 305,60 eiro, kas nodrošinātu 109,30 eiro pieaugumu relatīvi pret pašreizējo apmēru – 196,30 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.