Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Priekšlikums atbalstu negūst

Šodien, 23. februārī, Alūksnes novada domes sēdē deputāti ar balsu vairākumu neapstiprināja trīs domes deputātu Artura Dukuļa, Vernera Kalēja un Artūra Grīnberga iesniegumu ar priekšlikumu veikt grozījumus pērn aprīlī pieņemtajā domes lēmumā par vispārējās izglītības iestāžu institucionālo sistēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputātu iesniegumā bija minēts priekšlikums Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā organizēt mācības no 1. līdz 12. klasei, nevis tikai no 10. līdz 12. klasei, kā dome lēma pirms tam.

Domes sēdē deputāts Arturs Dukulis pirms balsojuma vēlreiz uzsvēra, ka šomēnes pieņemtais lēmums par Strautiņu pamatskolas likvidēšanu rada bažas, ka pēc trīs gadiem mums arī ģimnāzijas vairs nebūs. “Balsojums šodien ir ļoti svarīgs – ja mēs to “izgāžam”, nepieņemam, tad mēs būtībā ar to nobalsojam, ka Alūksnē ģimnāzija nav nepieciešama. Tas ir mans uzskats,” sacīja A. Dukulis.

Savukārt domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers atgādināja, ka ģimnāziju vērtē posmā no 10. līdz 12. klasei, kurās šobrīd nepieciešami 90 audzēkņi, bet pašlaik ir 114, norādot, ka ģimnāzijā šajā mācību gadā pieņemti arī skolēni ar vidējo atzīmi “4”. “Nenovēlu nevienam, ka mūsu nākamie dakteri izaug ar šādām atzīmēm. Mums nav jāprāto par nosaukumiem, bet jādomā, kā varētu sasniegt augstāku izglītības kvalitāti un to stiprinātu,” teica viņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tajā pašā laikā mēs veidojam vidusskolu, kurā 10. līdz 12. klašu posmā ir 70 audzēkņi. Paskatoties pagājušā gada centralizēto eksāmenu rādītājus, pēc tiem ģimnāzija ir 12. vietā, bet novada vidusskola 156. vietā,” norādot uz izglītības kvalitāti, oponēja A. Dukulis.

Priekšsēdētāja viedoklim nepiekrita arī deputāte Līga Langrate: “Sabiedrībā šis ir ļoti akūts jautājums, tādēļ aicinu izvairīties deputātiem paust savu personīgo viedokli, atturēties no personīgajām emocijām un interesēm, bet spēt pateikt, kas mums novadā ir patiešām nepieciešams. Aicinu stiprināt stipros.” Deputāts Jānis Skulte iebilda norādot, ka “jāatbalsta visi bērni, lai arī kādi viņi nebūtu”.

Deputāts Modris Lazdekalns klātesošajiem atgādināja, ka lēmumi par vidusskolu un ģimnāziju novadā mainīti vairākkārt un aicināja trīs deputātu iesniegto priekšlikumu tomēr atbalstīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arturs Dukulis, Artūrs Grīnbergs, Modris Lazdekalns, Druvis Mucenieks, Līga Langrate un Verners Kalējs balsoja par priekšlikumu Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā organizēt mācības no 1. līdz 12. klasei, pārējie deputāti balsojumā atturējās, tādēļ lēmuma projekts netika pieņemts. Paliek spēkā lēmums Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā mācības organizēt tikai skolēniem no 10. līdz 12. klasei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.