Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Preses konferencē informēs par pilnveidoto mācību saturu

Foto: Pixabay

Šodien plkst.11 Rīgā, Aspazijas bulvārī 24, kā arī “Zoom” vidē notiks preses konference par pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanu 1., 4., 7. un 10.klasēs jaunajā mācību gadā, “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No šī gada 1.septembra Latvijas skolās pakāpeniski sāks ieviest mācību saturu un pieeju atbilstoši jauniem pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības standartiem.

Pēc Leitānes paustā, Valsts izglītības satura centra (VISC) īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (“Skola2030”) mērķis ir izstrādāt, aprobēt un pēctecīgi piecu gadu laikā ieviest Latvijā tādu vispārējās izglītības saturu un mācību pieeju bērniem un jauniešiem vecumā no 1,5 gadiem līdz 12.klasei, kas nodrošina mūsdienās vajadzīgās zināšanas, prasmes un attieksmes.

Preses konferencē projekta pārstāvji informēs par to, kas mainīsies skolēnu ikdienā, kā mainās skolēnu snieguma vērtēšana, kā arī stāstīs, kādi resursi un atbalsts pieejams skolotājiem un par skolotāju gatavību pārmaiņām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vispirms plkst.11 interesentiem rādīs video, kurā tiks skaidrots, kas mainīsies skolēniem un vecākiem līdz ar pilnveidoto mācību saturu, savukārt pēc tam plkst.11.15 VISC vadītājs Guntars Catlaks stāstīs par pārmaiņām mācību saturā un pieejā no 1.septembra.

Pēc VISC vadītāja, ar prezentāciju par to, kā mainās skolēnu snieguma vērtēšana uzstāsies “Skola2030” mācību satura izstrādes vadītājs Pāvels Pestovs, bet pēc viņa par skolotājiem un skolēniem pieejamajiem resursiem un atbalstu mācību satura ieviešanā stāstīs “Skola2030” mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa.

Uzstāšanās noslēgs Ropažu novada vidusskolas direktore Inta Ozola, kura stāstīs par skolotāju gatavību pilnveidotā satura ieviešanai. Pēc tam sekos jautājumu un atbilžu sadaļa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.