Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Precizēts regulējums transportlīdzekļu valsts tehniskajām apskatēm

Foto: CSDD

Lai nodrošinātu ātru un efektīvu klientu apkalpošanu transportlīdzekļu valsts tehniskajā apskatē un mazinātu administratīvo slogu, valdība šodien, 28. septembrī, lēma precizēt Ministru kabineta noteikumus par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa1. Precizējumi prasībām transportlīdzekļu valsts tehniskajai apskatei atbilst labas pārvaldības principiem un veicinās ceļu satiksmes drošības uzlabošanos, “Alūksniešiem.lv” vēsta Satiksmes ministrijas komunikācijas nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunie noteikumi paredz optimizēt tehniskās apskates kārtību, neliekot transportlīdzekļa uzrādītājam vai vadītājam fiziski parakstīt tehniskās apskates protokolu. Vienlaikus tiek saglabāts nosacījums, ka inspektors, izsniedzot tehniskās apskates protokolu, sniedz skaidrojumu par tiem trūkumiem un bojājumiem, kas jānovērš vai kuru dēļ transportlīdzekļa ekspluatācija ir aizliegta.

Tāpat ir veikti precizējumi, kas uzlabos satiksmes drošību, tostarp tiek precizēti kritēriji riepu protektora dziļumam ziemas periodā. Vērtēšanas kritēriji precizēti attiecībā uz lukturiem, amortizatoriem, virsbūves sastāvdaļām un dīzeļmotoru atgāzēm.

Jaunajā regulējumā noteikti gadījumi, kad iespējams saņemt  ekoloģijas, drošības (ETMK) sertifikātu vai bīstamo kravu pārvadājumu (ADR) sertifikātu u.c. sertifikātu dublikātus bez transportlīdzekļa uzrādīšanas, tādejādi mazinot administratīvo slogu autopārvadātājiem, piemēram, kad transportlīdzeklim tiek nomainīts transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numurs vai īpašnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Regulējumā precizētas prasības taksometru skaitītāju plombām (uzlīmēm) atbilstoši normatīvajiem aktiem par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtību.

1 https://tapportals.mk.gov.lv/legal_acts/bfef7dd0-052f-4b54-b600-2fc9d1a4136b

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.