Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Politiski represētajām personām – 50 eiro

Foto: pixabay.com

Alūksnes novada pašvaldība reizi gadā, novembrī, politiski represētām personām piešķirs vienreizēju pabalstu 50 eiro apmērā. Par to Alūksnes novada domes deputāti lēma Sociālās, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē. Pabalstam būs jāpiesakās, iesniedzot iesniegumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Aivars Fomins vaicāja, kādēļ pabalstu nevar piešķirt automātiski, jo visu personu vārdi ir zināmi. “Politiski represētās personas ir cienājamos gados, tādēļ var nezināt par šādu iespēju un pabalstu nesaņemt. Būtu jāatvieglo atbalsta saņemšanas iespēja,” norādīja A. Fomins. Pašvaldības juriste Ilze Kalniņa skaidroja – gatavojot noteikumus, jāņem vērā, ka persona var nevēlēties saņemt pabalstu. Piemēram, iepriekš ir bijuši gadījumi, ka vecāki nevēlējās, lai bērniem piešķirtu brīvpusdienas. Tādā gadījumā vecākiem bija jāiesniedz iesniegums, ka atbalstu nevēlas saņemt. “Tas būs vienreizējs iesniegums kā apliecinājums vēlmei saņemt šo pabalstu,” norādīja domes priekšsēdētāja vietniece Līga Langrate.

Deputāts Arturs Dukulis interesējās, vai līdzīgu pabalstu plānots piešķirt arī Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem. Šobrīd speram pirmo soli un pabalsts būs tikai represētajām personām. Arī pabalsta apmērs varbūt nav tāds, kādu šie cilvēki būtu pelnījuši. Noteikumus varēs koriģēt un papildināt. Pabalsts bija nepieciešams jau sen,” norādīja L. Langrate. A. Fomins piebilda, ka savulaik sākts apkopot informāciju par černobiliešiemno Alūksnes novada, taču datu vākšana nav bijusi veiksmīga. Vienlaikus viņš neslēpa, ka saņēmis pārmetumus pat to, ka Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem nav no pašvaldības atbalsta. L. Langrate norādīja, ka pagājušā gadā pašvaldība lēma par atvieglojumučernobiliešiem nekustamā īpašuma nodoklim 70 % apmērā.

Lēmums vēl jāpieņem domes sēdē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.