Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Policija veic resorisko pārbaudi Alūksnes poliklīnikā (papildināts)

Laikraksta redakcijā saņemti vairāki neoficiāli ziņojumi, ka laika posmā no 12. līdz 13. oktobrim Alūksnes poliklīnikā aizturēts kāds medicīnas darbinieks. Redakcijas rīcībā ir ir informācija, ka tas saistīts ar “Covid-19” sertifikātu viltošanu jeb sertifikāta izsniegšanu personām, kuras nav saņēmušas “Covid-19” vakcīnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai šāds gadījums Alūksnes novadā reģistrēts, vaicājām Valsts policijai. Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sintija Grāvīte skaidro: “Nevaram komentēt redakcijas rīcībā esošo informāciju. Bet, kā jau esam publiski minējuši, saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju pret “Covid-19” Valsts policijas lietvedībā ir vairāki kriminālprocesi, kā arī uzsāktas vairākas resoriskās pārbaudes, informācija tiek rūpīgi pārbaudīta. Šobrīd no plašākiem komentāriem saistībā ar policijas darbībām atturamies.”

To, ka Alūksnes poliklīnikā no 12. uz 13. oktobri policija ir pārbaudījusi kādu iestādes darbinieku, apstiprina SIA “Alūksnes primārās veselības aprūpes centrs” valdes priekšsēdētājs Rolands Puriņš.
“Cik noprotu, kāds policijā ir uzrakstījis sūdzību iesnieguma veidā. Policija pieņēma lēmumu, saskaņā ar viņiem zināmiem kritērijiem, un veica darbības, par kurām es neko nezinu. Neesmu informēts par to, kas ir rakstījis un par ko rakstījis sūdzību. Pašlaik informācija ir ierobežota, un nav pārsteigums, ka sabiedrībā tas rada dažādus minējumus. Tomēr jāuzsver, ka poliklīnikā visas ārstu prakses strādā un šī sūdzība attiecas uz vienu atsevišķu darbinieku. Arī es nevaru izteikt spriedumus, kāds ir iemesls policijas veiktajām darbībām,” komentē R. Puriņš.

Liecinieces statusā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdevās sazināties ar vienu no medicīnas darbiniecēm Alūksnē, kuras vārds izskan saistībā ar šo notikumu. Viņa nenoliedz faktu, ka par it kā fiktīvu vakcināciju un vakcinācijas sertifikātu viltošanu aizturēta kādas ģimenes ārstes māsiņa. “Biju kā lieciniece šajā notikumā, mani kā liecinieci pratināja Rīgas policija. Manis iesaistīšana šajā notikumā ir pārpratums. Notika savstarpēja mediķu saziņa par to, kurā praksē var dabūt “Pfizer” vakcīnas un tamlīdzīgi. Acīmredzot šīs sarunas tika sasaistītas arī ar kādiem nelikumīgiem darījumiem,” skaidro medicīnas darbiniece. Viņa nestrādā poliklīnikā. Alūksniete uzskata, ka pagaidām ir par agru celt ažiotāžu par šo notikumu, jo vispirms nepieciešams noskaidrot, kas īsti noticis.

Nosoda kolēģus

Arī medicīnas māsa, kurai nav nekādas saistības ar šo notikumu ir zinoša par policijas darbībām Alūksnē, taču uzsver, ka nedrīkst izpaust informāciju. Viņa nosoda šādas kolēģu darbības, uzskatot, ka, pirmkārt, tas met ēnu uz visiem medicīnas darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Otrkārt, pat, ja neņem vērā notikušā bīstamību cilvēku veselībai un dzīvībai, mediķim ir jābūt muļkim, lai uz ko tādu “parakstītos”, jo tas agri vai vēlu nāks gaismā, ar antivielu testu, piemēram,” tā medicīnas darbiniece, alūksniete.

Teksts: Sandra Apine, Loreta Jargane

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.