Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Policija speciālas aizsargmasku pārbaudes nerīko

No 25. janvāra, lai efektīvāk ierobežotu “Covid-19” omikrona paveida aizvien pieaugošo izplatību, atrodoties darba vietā, veikalā, sabiedriskā transportā vai citā publiskā vietā, personām būs jālieto medicīniskā sejas maska vai respirators. Prasības izpildi paralēli citiem kārtības uzturēšanas procesiem kontrolē Valsts policija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vispirms brīdina

“Valsts policija ikdienas kontrolē pievērš uzmanību medicīnisko masku un respiratoru lietošanai, taču speciālas pārbaudes šobrīd nerīko. Šo individuālās aizsardzības līdzekļu lietošana pamatā ir pašu iedzīvotāju un dažādu objektu, piemēram, lielveikalu, kultūras un ēdināšanas vietu īpašnieku atbildība,” stāsta Valsts policijas pārstāve Zane Vaskāne.

Viņa norāda – policija jau kopš pandēmijas sākuma vadījusies pēc principa, ka epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanas kontrolē primārais ir prevencija un brīdināšana. “Tikai par rupju šo prasību neievērošanu policija piemēro likumā paredzētos sodus. Ņemot vērā minēto, arī jaunākā valdības noteiktā prasība nav izņēmums,” uzsver policijas pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aiztur meklēšanā esošu personu

Šonedēļ Valsts policija Alūksnes iecirkņa apkalpojamā teritorijā fiksēti četri agresīvas braukšanas gadījumi. “Trešdien aizturēta meklēšanā esoša persona. Vīrietis, kurš izsludināts meklēšanā, bija ieradies Alūksnē, lai sakārtotu personu apliecinošus dokumentus. Pārvietojās ar transportlīdzekli, kuru policijas ekipāža apturēja, un izrādījās, ka vīrietis ir gan meklēšanā, gan viņam ir transportlīdzekļu vadīšanas liegums, pamatojoties uz kriminālsodu. Par to uzsākts kriminālprocess, un jau divu stundu laikā nodots kriminālvajāšanai prokuratūrai,” informē Z. Vaskāne. Šonedēļ policijas ekipāžai izdevies fiksēt un apturēt transportlīdzekli, kas izsludināts starptautiskā meklēšanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.