Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Plāno veidot klientu apkalpošanas centrus

Alūksnes novada pašvaldības domes 31. marta sēdē deputāti pieņēma lēmumu iesniegt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) pieteikumus valsts budžeta dotācijas saņemšanai, lai izveidotu 13 novada nozīmes Valsts un pašvaldību vienotos klientu apkalpošanas centrus uz esošo bibliotēku bāzes, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Novada nozīmes centrus pašvaldība plāno izveidot Veclaicenes, Ziemera, Jaunlaicenes, Jaunalūksnes, Jaunannas, Annas, Malienas, Mārkalnes, Liepnas, Ilzenes, Alsviķu, Zeltiņu un Mālupes pagastos. Kalncempju pagastā pakalpojumus sniegs bibliotekārs, kurš reizi nedēļā ierodas minētajā pagastā veikt bibliotekāra funkcijas (uz šo brīdi tas ir Jaunannas bibliotekārs). Savukārt Pededzes pagastā 1. martā jau ir atklāts pirmais šāds klientu apkalpošanas centrs kādā no mūsu novada pagastiem.

 Bibliotēkas jau līdz šim lielā mērā ir kalpojušas iedzīvotājiem par dažādu pašvaldības un valsts pakalpojumu pieprasīšanas vietu. Šobrīd valsts veicina vienoto valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centru izveidi uz bibliotēku bāzes, atbalstot to arī finansiāli, un Alūksnes novada pašvaldība ir izvirzījusi par mērķi veidot novada nozīmes klientu apkalpošanas centrus novada pagastos. Šie centri nākotnē būs vieta, kur iedzīvotāji varēs vērsties pēc pašvaldības un valsts pakalpojumiem un informācijas.

 Ar VARAM finansiālu atbalstu pašvaldībai ir iespēja uzlabot materiāltehnisko bāzi un iegūt nepieciešamo aprīkojumu gan darbiniekam, gan klientam. Tāpat valsts piešķir arī dotāciju klientu apkalpošanas centru daļējai uzturēšanai. Ja pašvaldības sagatavotie pieteikumi tiks apstiprināti, pašvaldība nodrošinās līdzfinansējumu 30% apmērā no kopējām izmaksām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.