Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem divus mēnešus vēlas nodrošināt Covid-19 antigēnu testus

Pirmsskolas izglītības iestāžu un citu iestāžu, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas, nodarbinātajiem divus mēnešus valsts varētu nodrošināt Covid-19 antigēnu testus, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikums Ministru kabinetam, vēsta Leta.
Ministrija rosina veikt papildu testu iepirkumu, kurus varētu izmantot “pēc nepieciešamības”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM informēja, ka pirmsskolas izglītības programmu izglītojamajiem nav attīstītas pašaprūpes prasmes, un šiem izglītojamajiem ir nepieciešama palīdzība no malas, lai, piemēram, nodrošinātu higiēnas procedūras, palīdzētu apģērbties u.tml. Jāņem vērā, ka jaunākā vecumposma bērni nespēj ievērot distancēšanās un higiēnas pamatlietas tādā apjomā, lai izvairītos no tālākas Covid-19 infekcijas izplatīšanas.

IZM norādīja, ka antigēnu testu veikšana pirmsskolas personālam ļautu ātrāk noteikt riska personas, kuras, iespējams, ir inficētas ar Covid-19, ņemot vērā, ka pirmsskolas personāla ikdiena aizrit ne tikai nodrošinot izglītības procesa norisi, bet arī palīdzot bērniem veikt pašaprūpi.

Atbilstoši Valsts izglītības informācijas sistēmā pieejamajiem datiem uz 2.februāri pašvaldību un privātajās izglītības iestādēs (ne tikai pirmsskolas izglītības iestādēs) pirmsskolas pedagoģiskajā personālā ir nodarbinātas 11 163 personas. Savukārt tehniskā personāla (saimnieciskie, tehniskie, medicīnas darbinieki) skaits tieši pirmsskolas izglītības iestādēs uz 21.janvāri ir 11 741.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieņemot, ka Covid-19 antigēnu noteikšanas tests tiek veikts ne biežāk kā divas reizes nedēļā divus mēnešus, kopējais nepieciešamo testu skaits uz diviem mēnešiem ir aptuveni 411 000 testu.

Kā norādīja IZM, vienlaikus ir nepieciešams izveidot šo testu rezervi, lai gadījumos, kad, piemēram, kādā izglītības iestādē rodas Covid-19 infekcijas uzliesmojums, būtu iespējams operatīvi saņemt jau iegādātus antigēnu testus tūlītējai to izmantošanai, tostarp arī pēc minētajiem diviem pirmsskolas personāla testēšanas mēnešiem. Šādi testi varētu tikt izmantoti arī jebkurā citā izglītības iestādē, piemēram, gadījumā, ja skolā tiek īstenotas individuālās konsultācijas ar izglītojamajiem.

Lai nodrošinātu testēšanu, šādam mērķim varētu tikt iegādāti 616 500 testi. Plānots, ka vidēji viena antigēna testa izdevumi būs 5,08 eiro, līdz ar to kopējā summa bez pievienotā vērtību nodokļa (PVN) veidotu 3 131 820 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdevumi tiks veikti no Aizsardzības ministrijas pamatbudžeta programmas “Līdzekļu neparedzētiem gadījumiem izlietojums”, līdzekļus pārdalot no “Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējuma” programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Plānots, ka Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centrs organizēs Covid-19 antigēnu testu iepirkumu un iegādi, savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests  nodrošinās testu nogādāšanu institūcijām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.