Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pirmajā centralizēto eksāmenu dienā uzdevumu prettiesiska izpaušana nav konstatēta

Foto: Pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Pirmajā centralizēto eksāmenu dienā uzdevumu prettiesiska izpaušana nav konstatēta, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien skolēni kārtoja pirmo centralizēto eksāmenu, kas bija eksāmens angļu valodā. Lai savlaicīgi novērstu eksāmena uzdevumu prettiesisku izpaušanu, tā laikā Valsts policija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) veica pārbaudi četrās skolās un nekonstatēja indikācijas par eksāmena satura prettiesisku izpaušanu.

Jau ziņots, ka šādas pārbaudes tiks veiktas arī citu centralizēto eksāmenu laikā, proti, Valsts policija kopā ar VISC pārstāvjiem izlases kārtībā eksāmenu dienu rītos apmeklēs dažādas Latvijas izglītības iestādes, lai pārbaudītu, kā tiek ievērotas prasības par eksāmenu darbu drošu uzglabāšanu un kā tiek ievērots aizliegums eksāmenu darbu aploksnes atvērt pirms noteiktā laika.

Pirms ierašanās izglītības iestādēs, to pārstāvji netiks brīdināti. Jāuzsver, ka komunikācija tiks veikta ar skolu vadību, un eksāmenu norise un skolēnu darbs nekādā veidā netiks traucēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat tiks veikts arī interneta resursu monitorings, lai nekavējoties reaģētu uz iespējamo eksāmenu darbu prettiesisku izplatīšanu. Nepieciešamības gadījumā tiks lemts par eksāmenu darbu rezerves variantu izplatīšanu.

Turklāt VISC ir nodrošinājis, ka centralizēto eksāmenu uzdevumos ir iestrādātas īpašas zīmes, kas gadījumos, ja tiek konstatēta šo eksāmenu fotogrāfiju vai kopiju izplatīšana, ļaus ātrāk noskaidrot šo darbu izcelsmes avotus.

Valsts policija atgādina, ka par centralizēto eksāmenu darbu satura izpaušanu pirms to norises laika ir paredzēta kriminālatbildība. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka pat gadījumos, kad eksāmenu darbu satura izplatīšanai tiek izmantotas modernās komunikācijas tehnoloģijas, piemēram, dažādas ziņapmaiņas lietotnes, noziedzīgā nodarījuma izdarītājus ir iespējams identificēt un saukt pie kriminālatbildības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumos, kad kādas personas rīcībā nonāk ziņas par gatavošanos veikt vai jau veiktu eksāmenu darbu satura prettiesisku iegūšanu un izpaušanu, policija aicina nekavējoties ziņot par to, zvanot pa tālruņa numuru 67 208 056 vai 110.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.