Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pirmais “Covid-19” gadījums – arī Apes novadā

Attēlam ilustratīva nozīme
Foto: Unsplash

Piektdien, 7. augustā, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) interneta vietnē parādījās informācija, ka saslimšana ar “Covid-19” pirmo reizi konstatēta Apes novadā, kur inficēto skaits nepārsniedz piecu gadījumu robežu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzliesmojums Gulbenes novadā un Murjāņos

SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja sarunā ar “Alūksnes un Malienas Ziņām” uzvēra, ka Alūksnes un Apes novados “Covid-19” uzliesmojuma nav, kā tas pašlaik ir kaimiņu – Gulbenes novadā, kā arī Murjāņos sporta ģimnāzijā. “Pēc ikviena gadījuma, līdz ko saņemts laboratorijas ziņojums par pozitīvu “Covid-19” testa rezultātu, sazināmies ar saslimušo un tiek noteiktas kontaktpersonas. Saslimušais ir mājās, kontaktpersonas ir noteiktas un ir ģimenes ārsta uzraudzībā,” skaidro I. Arāja.

Sazinoties ar Apes novada pašvaldības izpilddirektoru Viesturu Dandenu, viņš informēja: “Man kā pašvaldības izpilddirektoram un Civilās aizsardzības komisijas loceklim informāciju par saslimušajiem novadā neviens nesniedz. Kad visa šī nelaime valstī sākās, Smiltenē notika civilās aizsardzības komisijas sēde, kur piedalījās SPKC pārstāvji, komisijas locekļi uzstāja, ka gadījumā, ja cilvēki saslimuši vai ir pašizolācijā, SPKC sniedz informāciju vismaz sociālajam dienestam vai pašvaldības policijai. Saņēmām atbildi, ka saskaņā ar datu aizsardzību to nevar darīt un nedarīs. Runājot par konkrēto gadījumu, ja manā rīcībā esošā neoficiālā informācija ir pareiza, šī ģimene, kurā ir saslimušais, ir ļoti apzinīga un ievēro visus noteikumus,” stāsta V. Dandens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sūdzības no iedzīvotājiem

Apes novada pašvaldības izpilddirektoru vairāk uztrauc, ka novadā iebrauc cilvēki no “sarkanā saraksta” (koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 īpaši skarto valstu saraksts – red.) valstīm ar augstu inficēšanās risku. “Mums ir viesstrādnieki, kuri strādā “sarkanā saraksta” valstīs. Tās mainās, un cilvēki nekontrolēti iebrauc, par viņiem ir sūdzības no iedzīvotājiem, bet tur nevar neko darīt, jo nav datu par šiem cilvēkiem un nav zināms, vai viņi iebraucot ir reģistrējušies,” saka V. Dandens.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.