Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pirks īpašumu līdzās Ates muzejam

Otrdien Alūksnes novada domes deputāti sanāca uz ārkārtas domes sēdi, kurā izskatīja četrus darba kārtības jautājumus. Ja iepriekš domes vadības virzienā izskanēja pārmetumi par to, ka sēdēs izsludina pēdējā brīdī, šoreiz sēdi izziņoja četras stundas pirms tās sākuma. Likums nosaka, ka ārkārtas sēdes jāizziņo vismaz trīs stundas pirms tās sākuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers arī izskaidroja, kādēļ sēdi vajadzēja sasaukt. Svarīgākie izskatāmie jautājumi – pirmpirkuma tiesību izmantošana un lēmuma pieņemšana par Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēku pārbūves 2. kārtu. “Pašvaldībā nonācis pirkuma līgums par zemes gabalu, kas atrodas tieši blakus Ates muzejam. Zeme jāiegādājas muzeja vajadzībām, jo muzejs šo teritoriju tāpat kopj. Tas būtu tikai jēgpilni,” norādīja Dz. Adlers. Deputāts Aivars Fomins piekrita tam un papildināja, ka tur atrodas arī sporta laukums, ko vajadzētu saglabāt. Pašvaldība iegādāsies “Ievas” Annas pagastā – 0,7 hektārus zemes par 3 000 eiro, bez ēkām. Iespējams, laika gaitā pašvaldība varētu iegādāties ēku.

Noslēdzies Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēku pārbūves 2. kārtas iepirkums. Projekta indikatīvās izmaksa – 2 686 200 eiro. “Darbi paredzēti vecajā korpusā – jumts, fasāde un iekšdarbi. Nav paredzēta iekšpagalma labiekārtošana, tas paliks uz trešo kārtu. Lai līdz nākamā gada septembrim varētu visu izdarīt, jāņem aizņēmums Valsts kasē, kas jāsaskaņo ar Izglītības un zinātnes ministriju. Protams, arī pašiem jāparedz līdzfinansējums 15 % apmērā, ko nosaka likums. Summa nav maza, un būs vēl jārunā, vai darbus veicam pilnā apmērā vai tikai daļēji. Gribējās saņemt kādu valsts atbalstu ģimnāzijas otrās kārtās remontam, šobrīd par to notiek diskusijas, bet skaidras atbildes nav,” skaidroja Dz. Adlers.

Sēdē lēma arī par Investīciju plāna 2022. – 2027. gadam aktualizēšanu, kas saistīts ar noslēgušos iepirkumu ģimnāzijas ēkas pārbūvei, un Alūksnes vidusskolas direktora amata vietas izveidošanu un tā finansēšanu no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Dome nolēma jau ar šī gada 1. oktobri izveidot Alūksnes vidusskolai vienu amata vienību – direktors, paredzot šim gadam finansējumu 5 636 eiro. Līdz 2023. gada 31. augustam direktora atlīdzību finansēs no pamatbudžeta līdzekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.