Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pilsētā samazinās ielu apgaismojumu

Foto: Aivita Lizdika

Alūksnes ielās un parkos, īpaši Muižas parkā, Tempļakalna parkā vai gar Alūksnes ezeru priecē apgaismojums, kas vakara stundās izceļ Alūksnes skaistumu. Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektors Ingus Berkulis stāsta – turpmāk tā vairs nebūs. Gaidāmās enerģētikas krīzes ietekmē pašvaldības Latvijā sākušas plānot elektroenerģijas taupības pasākumus. Tostarp arī Alūksnes novada pašvaldība rudenī samazinās ielu apgaismojuma intensitāti un citviet pat to izslēgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Alūksnes pašvaldībai vēl līdz 2024. gada aprīlim ir spēkā iepriekšējais līgums par līdzšinējo cenu, tomēr Alūksnes novada pašvaldība jau ievieš taupības pasākumus un aicinām arī iedzīvotājus rīkoties taupīgāk,” saka Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektors Ingus Berkulis.

Novada pagastos plānots samazināt ielu apgaismojumu nakts stundās, bet Alūksnes pilsētā jau pašlaik ir samazināta apgaismojuma intensitāte – spilgtums – ielās, kur tas ir iespējams,” stāsta izpilddirektors.

Jau tagad ielu apgaismojums pēc pulksten 24.00 līdz rītausmai vispār izslēdzas Muižas parkā, Tempļakalna parkā, Pilssalā, uz tiltiem un takā gar ezeru Miera ielā, kas ir tūristu apskates vietas. Bet ar 5. septembri strūklakas pilsētas dīķos darbosies tikai piektdienās, sestdienās un svētdienās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlāk rudenī, kad rīti kļūs tumšāki, pašvaldība risinās arī jautājumu par apgaismojuma ieslēgšanas laiku no rītiem, kā arī ēku fasāžu apgaismojuma samazināšanu. Ziemas sezonā nebūs izgaismota administratīvā ēka, Jaunā pils un citas pašvaldības iestādes, kas līdz šim nakts stundās bija gaišas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.