Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Piedalās “Latvijas skolas somas” pasākumā

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 5.un 6.klases skolēni piedalījās projekta “Latvijas skolas soma” pasākumā – Cēsu Vēstures un mākslas muzeja tiešsaistes nodarbībā “Ko tu zini par Latviju”. Skolotājas Gunita Ķelpa un Līga Bukovska informē, ka nodarbības tēma bija saistīta ar dažādām dzīves jomām: vēsturi, mākslu, literatūru, mūziku, mantojumu, arhitektūru, dabu, mūsdienu tehnoloģijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau iepriekš skolēni gan vēstures, sociālo zinību un klases stundās bija mācījušies par Latvijas valsts simboliem, par valsts uzdevumiem, par valsts pirmsākumiem un Neatkarības karu.

Nodarbības pirmajā daļā ar prezentācijas un attēlu starpniecību skolēni tika iepazīstināti ar muzeja pastāvīgās ekspozīcijas tēmu “Sarkanbaltsarkanais karogs Cēsu un Latvijas vēsturē” un “Cēsis Latvijas brīvības cīņās”. Tie bija stāsti par Latvijas valsts karoga tapšanu, senāko līdz mūsdienām saglabāto sarkanbaltsarkano karogu, Latvijas Neatkarības karu un skolēnu dalību tajā, par kritušajiem karavīriem un viņu godināšanu mūsdienās.

Mainot nodarbības dinamiku, otrajā daļā notika skolēnu iesaiste, izmantojot erudīcijas spēli ‘Kahoot’. Jautājumi balstījās uz prezentācijā iekļauto informāciju, kā arī atbilstošajam vecumposmam uzkrātajām zināšanām, kas iegūtas starpdisciplinārā mācību vidē. Skolēni ar lielu azartu izspēlēja 3 kārtas. Vēl skolēniem bija uzdevums analizēt nodarbībā izmantoto prezentāciju, lai praktiski izmantotu un apgūtu zināšanas prezentēšanas mākslā. Tādējādi skolēni nostiprināja zināšanas par Latvijas valsts simboliem, nacionālo koku, putnu, puķi, kukaini, Par Latvijas valsts karoga izcelsmi, par Cēsu kaujām un Skolnieku rotas līdzdalību tajās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.