Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pieaugot suņu un kaķu importam, biežāk konstatē labturības pārkāpumus pārvadājumu laikā

Foto: PVD

Pagājušās nedēļas nogalē robežkontroles punktā “Pāternieki” PVD robežinspektori atpakaļ uz Minsku Baltkrievijā nosūtīja divus sūtījumus – vienu ar 16 suņiem un otru ar 7 kaķiem, jo pārbaudes laikā atklājās, ka dzīvnieki tiek pārvadāti nepiemērotos apstākļos – šaurībā un bezgaisā. Aprēķinot laiku, kāds dzīvniekiem vēl jāpavada ceļā līdz tie nonāks galamērķī – Polijā, PVD nolēma dzīvniekus sūtīt atpakaļ uz Minsku, “Alūksniešiem.lv” informēja Ilze Meistere – PVD pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārvadājumu skaits pieaug

Meistere norāda, ka pēdējā laikā suņu un kaķu importa pārvadājumu skaits pieaug, jo dzīvnieki, kurus agrāk uz robežas, izvairoties no dažādu formalitāšu kārtošanas un nodevu maksāšanas, uzrādīja kā lolojumdzīvniekus, tagad, pandēmijas diktēto ceļošanas ierobežojumu dēļ, robežkontrolei uzrāda kā komercpārvadājumus.

Ceļotājus un to lolojumdzīvniekus uz robežas pārbauda Muita, savukārt PVD uz robežas kontrolē mājas (istabas) dzīvnieku komercpārvadājumus, tas ir – dzīvnieku skaits sūtījumā pārsniedz piecus, tie ir iegādāti reģistrētā audzētavā, tiem ir veterinārais sertifikāts un citi pavaddokumenti, un pārvadājumu veic reģistrēts dzīvnieku pārvadātājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PVD atgādina – gan tad, ja suns vai kaķis ieceļo Eiropas Savienībā kopā ar savu īpašnieku, gan tad, ja dzīvnieks ir komerciāls sūtījums, kuru ieved dzīvnieku pārvadātājs, ir jāievēro dzīvnieku labturības prasības pārvadāšanas laikā, nepieļaujot dzīvnieku savainošanos. Sprostiem jābūt pietiekami lieliem, lai dzīvnieks var gan piecelties kājās, gan apgriezties, tiem ir jābūt nostiprinātiem, vienā sprostā nedrīkst būt vairāki dzīvnieki, jābūt nodrošinātai pietiekamai ventilācijai, barībai un ūdenim.

Pārbaužu laikā

2020. gadā PVD robežinspektori ir pārbaudījuši vairāk nekā 2 200 šādus sūtījumus un vairāk nekā 20 gadījumos pieņemts lēmums dzīvniekus sūtīt atpakaļ. Visbiežāk dzīvnieki tiek nosūtīti atpakaļ, jo nav bijuši identificējami (nebija mikroshēma), nav bijuši atbilstoši veterinārie sertifikāti, kā arī vairākos gadījumos tika konstatēti pārkāpumi saistībā ar dzīvnieku labturību pārvadāšanas laikā – nenostiprināti sprosti un nepietiekama ventilācija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.