Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pie vēlēšanu iecirkņa Kolberģī vēlēšanu dienā novēro aizdomīgas darbības


Teritorijā pie vēlēšanu iecirkņa Kolberģī, šodien, 5. jūnija rīta pusē, dienā, kad notiek pašvaldību vēlēšanas, bija ieradušās gan Valsts policijas, gan Alūksnes novada pašvaldības policijas ekipāžas. Iemesls – Kolberģa vēlēšanu komisija bija ziņojusi par aizdomīgām darbībām ārā pie iecirkņa. Foto: Līga Vīksna

Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, teritorijā pie vēlēšanu iecirkņa Kolberģī, šodien, 5. jūnija rīta pusē, dienā, kad notiek pašvaldību vēlēšanas, bija ieradušās gan Valsts policijas, gan Alūksnes novada pašvaldības policijas ekipāžas. Iemesls – Kolberģa vēlēšanu komisija bija ziņojusi par aizdomīgām darbībām ārā pie iecirkņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad “Alūksnes un Malienas Ziņas”, veicot darba pienākumus un apmeklējot dažādus vēlēšanu iecirkņus, iebrauca Kolberģī, arī pamanīja abas policijas ekipāžas un apturētu vieglo transportlīdzekli. Taujājām, kas notiek.

Valsts policijas Alūksnes iecirkņa priekšniece Valda Gibala – Lesiņa atzina, ka 5. jūnijā Valsts policija strādā pastiprinātā režīmā saistībā ar pašvaldību vēlēšanām. “Alūksnes iecirkņa apkalpojamā teritorijā – gan Alūksnes, gan Apes novados – strādā vairākas ekipāžas. Veicam profilaktiskos pasākumus, pārbaudām, vai netiek pieļauti kādi pārkāpumi – gan par vēlēšanu aģitāciju, gan cita rakstura par sabiedrisko kārtību un drošību, tostarp ceļu satiksmē,” sacīja V. Gibala – Lesiņa.

Jautāta par to, vai bijušas kādas sūdzības, V. Gibala – Lesiņa norāda, ka nevar to komentēt, jo tieši tobrīd, kad Kolberģa centrā tika uzrunāta intervijai no žurnālistes puses, policiste veica procesuālās darbības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Alūksnes un Malienas Ziņas” novēroja, ka saruna notika ar vienu no Alūksnes novada pašvaldības deputātu kandidātēm: Evitu Kalniņu no Jaunās konservatīvās partijas. E. Kalniņa, uzrunāta sniegt komentāru par notiekošo, atteicās ko paust.

Alūksnes novada pašvaldības vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilze Rubene “Alūksnes un Malienas Ziņām” apstiprina, ka no Kolberģa vēlēšanu komisijas rīta pusē saņemtas ziņas par Jaunās konservatīvās partijas deputātu kandidātes E. Kalniņas klātbūtni Kolberģī, ārā, netālu no vēlēšanu iecirkņa, veicot aizdomīgas darbības – iespējams, aģitāciju. “Pašlaik mums vēl nav informācijas, ko Valsts policija konstatēja E. Kalniņas darbībās. Manā rīcībā ir informācija, ka tika konstatēts iespējamas aģitācijas fakts – atbilstoši instrukcijām, Kolberģa komisija ziņoja policijai, kas arī ieradās notikuma vietā, lai situāciju skaidrotu,” informē I. Rubene. Viņa atzīst – līdz sestdienas pēcpusdienai informācijas par līdzīgiem gadījumiem citviet Alūksnes novadā nav.

Sestdien, 5. jūnijā, “Alūksnes un Malienas Ziņām” neizdevās gūt sīkāku informāciju par notikušo no Valsts policijas pārstāves Zanes Vaskānes, tādēļ sīkāk par šo gadījumu informēsim turpmāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.