Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pie pārmaiņām pierod pamazām

“Vecajā skolā bija labāk, bet arī šeit ir labi,” saka Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā sastaptie skolēni, kuri jaunajā mācību gadā sāka mācīties citās telpās. 98 gadus skola bija Gaujienas pils ēkā, taču šovasar viss mainījās un izglītības iestādi pārcēla uz internātpamatskolas ēku. Tagad zem viena jumta ir Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola, Gaujienas pamatskola, Gaujienas mūzikas un mākslas skola un pamatskolu pirmsskolas grupiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas direktore Ieva Zariņa, izrādot jaunās telpas, neslēpj, ka četru mēnešu laikā vēl nav paspējuši ar tām aprast un sajusties kā mājās. Tās ir gaišas, siltas un mūsdienīgas. Vienīgais, par ko sūdzas visi skolā sastaptie – ir par šauru.

“Ja kādreiz mēs varējām saimniekot visā pils ēkā, tad tagad klases ir izvietotas vien pa visu trešo stāvu, divas klases ir otrajā stāvā, bet datorklase, dizaina un tehnoloģijas kabinets, direktores un lietvedes kabinets pirmajā stāvā. Diez ko ērti nav, bet savādāk izvietot nebija iespējams. Visvairāk žēl, ka skolēniem nav sava atpūtas stūrīša. Arī skolotāju istaba pilda vairākas funkcijas, tādēļ tā nav vieta, kur pedagogiem atpūsties. Nav sava kabineta mācību pārzinei. Bijām pieraduši pie pils plašuma. Mēdz teikt, ka pie visa pierod, gan jau arī mēs pieradīsim,” saka I. Zariņa.

Kā pozitīvu ieguvumu viņa min plašo sporta zāli, kā nebija pils ēkā, taču tajā pašā laikā zaudējuši grezno pils aktu zāli, kur rīkot pasākumus. “Mums gan ir vienošanās, ka zāli varam pasākumiem izmantot. Šobrīd, vīrusa laikā, tāda nepieciešamība nav bijusi,” saka I. Zariņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk lasi laikraksta 30.decembra numurā vai pērc laikraksta e-versiju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.